صفحه اصلی » سیاسی » صنایع تبدیلی برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از اسراف محصولات کشاورزی، راه‌اندازی شود

امام جمعه اصفهان:

صنایع تبدیلی برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از اسراف محصولات کشاورزی، راه‌اندازی شود

امام جمعه اصفهان با اشاره به از بین رفتن محصولات کشاورزی به دلیل نبود صنایع تبدیلی گفت: لازم است تا صنایع تبدیلی برای ایجاد اشتغال پایدار و مستمر در مناطق کم برخوردار و به منظور جلوگیری از اسراف محصولات کشاورزی راه‌اندازی شود.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۰ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در بازدید از سردخانه و کارخانه فرآوری سیب‌زمینی در حاشیه شهر دامنه از توابع شهرستان فریدن اظهار داشت: بنده سال‌های قبل، هنگامی که مشاهده می‌کردم که انبارهای سیب‌زمینی این مناطق تا سقف پر شده و مازاد آن دور ریخته می‌شود بسیار اندوهگین می‌شدم و از همان موقع راه‌اندازی کارخانه صنایع تبدیلی را دنبال کردم و پیشنهاد آن را به دولتی‌ها و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ارائه کردم.

وی افزود: خوشبختانه مدیر این مجموعه قدم خیر برداشته و با راه‌اندازی این سردخانه و در آینده‌ای نزدیک تکمیل و گسترش کارخانه، می‌تواند به مردم منطقه خدمت کرده و از اسراف محصولات کشاورزی جلوگیری کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه روایات اسلامی بر خدمت مستمر و بدون وقفه به فقرا تأکید دارد، تصریح کرد: راه‌اندازی یک واحد تولیدی و یا صنایع تبدیلی در مناطق محروم و یا کم برخوردار سبب می‌شود که مردم مشغول به کار شوند و با احترام درآمد کسب کنند؛ به نظر من، این اقدام بهتر از این است که گاهی اوقات بسته‌های غذایی و کمک معیشتی به مردم منطقه داده شود.

وی گفت: بنده دعا می‌کنم که خدای مهربان به سرمایه‌گذاران این کارخانه برکت دهد چراکه کار ارزشمندی را انجام دادند و این اقدام، بهترین راه کمک به کشاورزان و مستضعفین منطقه است.

آیت‌الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: هزاران تن مواد غذایی و یا محصولات کشاورزی در سطح کشور از بین می‌رود چراکه صنایع تبدیلی آن وجود ندارد و مکانی برای نگهداری محصولاتی که در فصل‌های خاصی از سال تولید می‌شود، نیست.

وی یادآور شد: اقتصاد مقاومتی همین است که اجازه ندهید اسراف شود و کاری انجام شود که به اقتصاد کشور و رفاه مردم کمک کند؛ من همواره گفته‌ام که اگر می‌خواهید به فقرا کمک کنید، از تولید کننده حمایت کنید تا محصولات با کیفیت و فراوان تولید شود و قیمت‌ها کاهش یابد در این صورت مردم نیز قدرت خرید بهتری پیدا می‌کنند.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: باید به جایی برسیم که برای دنیا الگو باشیم و همه بدانند که مسلمانان می‌توانند حتی در مسائل تولید و اقتصاد جلوتر از غربی‌ها حرکت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد