صفحه اصلی » تولیدی » 3 درصد از اهدا کنندگان خون در اصفهان، بانوان هستند/68500 نفر برای اهدای خون مراجعه کردند

3 درصد از اهدا کنندگان خون در اصفهان، بانوان هستند/68500 نفر برای اهدای خون مراجعه کردند

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان گفت: از این تعداد اهداکننده خون، ۶٠ درصد توسط اهداکنندگان خون مستمر انجام شده است همچنین ٩٧ درصد خون های اهدایی توسط آقایان و تنها ٣ درصد از خون های اهدایی توسط بانوان بوده است.

❖ نویسنده: مجید پوستین دوز | تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۷

لطفعلی جعفری در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت خون استان در حد مطلوب است ولی باتوجه به اینکه خون و فرآورده های خونی تاریخ انقضاء دارند، اهداکنندگان باید به صورت مستمر به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان عنوان کرد: خون و فرآورده های خون یک بافت زنده است که باید به صورت روزانه در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد لذا از مردم دعوت می کنیم به صورت مستمر و روزانه به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.

جعفری بیان کرد: پویش نذر خون از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر ادامه دارد و مراجعه کنندگانی که نتوانستند در این مدت نذر خون انجام دهند تا پایان ماه صفر می توانند به مراکز مراجعه کرده و خون خود را اهدا کنند.

وی افزود: اهداکنندگان نباید ناشتا به مرکز مراجعه کنند و حتما صبحانه خورده باشند همچنین مراجعه کنندگان بعدازظهر نیز باید ناهار خورده باشند و حتما در سلامت کامل جسمی و روحی باشند.

لطفعلی جعفری گفت: مراجعه کنندگان حتما با کارت ملی به مرکز مراجعه کنند؛ پزشک مرکز مراجعه کنندگان را ویزیت خواهد کرد و پس از تایید پزشک خونگیری انجام می شود در غیر این صورت معاف موقت یا دائم خواهند شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان تصریح کرد: باتوجه به اینکه در پیک پنجم کرونا هستیم مرکز انتقال خون یک مکان بهداشتی است که تمام پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت می شود و جای نگرانی برای مراجعه کنندگان وجود ندارد.

جعفری خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه بیش از ۶٨ هزار و ۵٠٠ نفر جهت انتقال خون به مراکز انتقال خون استان اصفهان مراجعه کردند که از این تعداد ۵۵ هزار و ۵۰۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد اهداکننده خون، ۶٠ درصد توسط اهداکنندگان خون مستمر انجام شده است همچنین ٩٧ درصد خون های اهدایی توسط آقایان و تنها ٣ درصد از خون های اهدایی توسط بانوان بوده است.

لطفعلی جعفری اذعان کرد: افراد از ١٨ سال تمام تا ۶٠ سال می توانند اهدای خون انجام دهند مگر کسانی که اهدا کننده‌ مستمر هستند و سالیانه دوبار خون اهدا می کنند که تا ۶۵ سالگی نیز می توانند اهدای خون داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد