صفحه اصلی » اجتماعی » شناسایی یک واحد متخلف تخلیه کننده پسماند های صنعتی در طبیعت شهرستان اصفهان

شناسایی یک واحد متخلف تخلیه کننده پسماند های صنعتی در طبیعت شهرستان اصفهان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان گفت: یک واحد متخلف تخلیه کننده پسماند های صنعتی در طبیعت شهرستان اصفهان با اطلاع رسانی نیروهای مردمی شناسایی شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - جمعه ۱۴۰۰/۰۶/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان اظهار داشت: پیرو چندین بار تخلیه غیر مجاز پسماند های صنعتی در شهرستان سه گروه از کارشناسان و مأمورین محیط زیست در روز پنج شنبه یازدهم شهریور محورهای مختلف شهرستان را مورد پایش شبانه قرار دادند این برنامه پایش با آمادگی کامل قبلی پرسنل نیروی انتظامی به عنوان پوشش مامورین محیط زیست تا حدود ۲ بامداد ادامه پیدا کرد.

محمود قرمانی اظهار کرد: در این پایش که جهت شناسایی واحدهای صنعتی متخلف و همزمان با اطلاع رسانی نیروهای مردمی دوستدار محیط به اداره کل حفاظت محیط زیست استان در خصوص جابجایی پسماند از یک واحد صنعتی انجام شد، مامورین محیط زیست اقدام به کمین و پایش محل کردند که بعد از گذشت حدود دو ساعت با همکاری نیروی انتظامی موفق به شناسایی و توقف تانکر حامل مواد پسماند تصفیه خانه های صنعتی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان گفت: نظر به اینکه جابجایی هرگونه پسماند باید در سامانه جامع محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ثبت و بعد از تایید شرایط زیست محیطی مبدا و مقصد نسبت به جابجایی آنها اقدام شود و واحد متخلف خلاف مقررات و ضوابط زیست محیطی اقدام کرده بود این خودرو به محل پارکینگ هدایت شد.

قرمانی افزود: در ادامه با بررسی بیشتر نوع پسماند که مربوط به لجن های تصفیه خانه صنعتی واحد رنگرزی پارچه بود دادخواستی جهت پیگیری قضایی به مقام قضایی تهیه شد همچنین واحد متخلف به پاکسازی محل و تحویل پسماند جمع آوری شده به مراکز مجاز امحا پسماند ملزم شد.

شایان ذکر است بر اساس قانون حفاظت از خاک مصوب مجلس شورای اسلامی متخلفین علاوه بر جنبه عمومی جرم ملزم به پاکسازی محل و جبران ضرر و زیان وارده به محیط زیست هستند که این خسارت بسته به نوع پسماند، مساحت خاک درگیر و عمق نفوذ به خاک ‌و چندین فاکتور دیگر محاسبه می شود و در موارد مشابه این تخلف تا ۶۵۰ میلیون تومان نیز برآورد شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد