صفحه اصلی » اقتصادی » سهم اصفهان از طرح تولید یک میلیون مسکن در کشور، 300 هزار واحد است

سهم اصفهان از طرح تولید یک میلیون مسکن در کشور، 300 هزار واحد است

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص برنامه دولت مبنی بر تولید یک میلیون واحد مسکونی در کشور طی یکسال و سهم استان اصفهان از این میزان گفت: معمولاً از این تعداد بین ۷ تا ۱۰ درصد مشمول استان اصفهان می‌شود که چیزی حدود ۷۰ هزار واحد سهم این استان خواهد بود و این عدد برای ۴ سال حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار واحد می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا قاری‌قرآن پیرامون مباحث مطروحه در جلسه شورای مسکن استان اظهار داشت: این جلسه با 9 دستور کار مرتبط با طرح اقدام ملی مسکن برگزار شد و ضمن بررسی آخرین وضعیت این پروژه پیشنهاداتی جهت رفع موانع و برنامه‌هایی برای طرح جهش تولید مسکن ارائه و در این باره اتخاذ تصمیم شد.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص اقدامات انجام شده در راستای تامین مسکن استان تشریح کرد: در سال ۱۳۹۹ بحث مسکن مهر در استان اصفهان اختتام یافت و در مجموع در سطح استان ۱۶۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل شده است.

وی بیان داشت: در مبحث تامین زمین برای بخش‌های مختلف اقدامات لازم بعمل آمده است لذا زمین مورد نیاز برای ساخت ۳ هزار واحد مسکن محرومین و ۵ هزار و ۸۰۰ واحد برای مسکن اقشار ویژه تامین شده است.

قاری‌قرآن با بیان اینکه پس از سه مرحله ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در سطح استان اصفهان بیش از ۱۱۶ هزار نفر متقاضی استفاده از این طرح بودند عنوان کرد: پس از بررسی شرایط و رسیدگی‌های لازم نهایتاً ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر تایید نهایی شدند که تا کنون بیش از ۱۱ هزار نفر مبلغ ۴۰ میلیون تومان اولیه را واریز کردند.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: با این وجود در کل استان اصفهان زمین مورد نیاز برای ساخت حدود ۴۳ هزار واحد تامین شده است.

وی در خصوص برنامه دولت مبنی بر تولید یک میلیون واحد مسکونی در کشور طی یکسال و سهم استان اصفهان از این میزان توضیح داد: معمولاً از این تعداد بین ۷ تا ۱۰ درصد مشمول استان اصفهان می‌شود که چیزی حدود ۷۰ هزار واحد سهم این استان خواهد بود و این عدد برای ۴ سال حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار واحد می‌شود.

قاری‌قرآن با بیان اینکه ساخت این واحدها مطابق با تعاریف و زیرشاخه‌ها انجام می‌شود گفت:  بخشی از این مسکن توسط مردم تولید می‌شود و بخشی توسط انبوه سازان و بخشی نیز برای اقشار ویژه و مسکن محرومین تعریف می‌شود لذا حدود ۴۰ درصد از سهم کل، تحت عنوان طرح اقدام ملی یا طرح جهش تولید مسکن در مصوبه اخیر مجلس ابلاغ شده است. که می‌بایست در این باره برنامه‌ریزی صورت پذیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان نکته مهم و اصلی در راستای ساخت این میزان مسکن را بحث تامین زمین آن دانست و عنوان کرد: وظیفه اصلی دولت تامین مسکن بوده و قدم بعدی تسهیلات مورد نیاز برای اجرای این پروژه است.

وی با بیان اینکه دستیابی به اهداف غائی این پروژه تعامل مناسب و همکاری ویژه تمامی دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.  ابراز امیدواری کرد: تا با برنامه‌ریزی بعمل آمده، فرآیند در نظر گرفته شده در وزارت راه و شهرسازی و اقداماتی که در سطح استان انجام می‌شود، طرح اقدام ملی به نتایج مطللوب برسد و نیاز مسکن برطرف شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد