صفحه اصلی » استان اصفهان » استاندار اصفهان: سامانه دوم آب اصفهان تا نیمه مهرماه به بهره‌برداری می رسد

استاندار اصفهان: سامانه دوم آب اصفهان تا نیمه مهرماه به بهره‌برداری می رسد

استاندار اصفهان با تبیین طرح آبرسانی سامانه دوم آب اصفهان بزرگ، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۸ با پیگیری‌های صورت پذیرفته ردیف بودجه ملی برای طرح احصاء که برآورد هزینه آن بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان محاسبه و مصوب گردیده و با قول مسؤولان آب منطقه‌ای، پیش‌بینی می‌شود بخشی از این طرح راهبردی تا ۱۵ مهرماه سالجاری راه‌اندازی و به بهره‌برداری برسد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی با بیان این موضوع که عمده زمان اختصاص یافته برای امور جاری استان در استانداری به مبحث آب و خشکسالی تخصیص یافته است، بر لزوم اهتمام مجدانه مردم و مسؤولان به منظور گذار از بحران منابع آب و آبخوان ها و غلبه بر مسائل خشکسالی تاکید کرد.

استاندار اصفهان با اشاره به موضوع انتقال آب از خلیج‌فارس استان اصفهان بیان داشت: مجوز بهره‌مندی از ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب تصفیه شده از دریا اخذ شده است.

وی در ادامه بر شناسایی و مهندسی ۹ مسیر مستقل به منظور انتقال آب به استان و انتخاب یک مسیر با رویکردهای آفندی و پدافندی تصریح و اعلام کرد: این میزان آب تنها به منظور بهره‌مندی صنایع استان منظور شده و پیش‌بینی می شود با همت و ممارست مدیران ارشد این طرح تا ۳ سال دیگر تمام و به بهره‌برداری نهایی برسد.

رضایی با تبیین ضرورت تکمیل طرح تونل سوم کوهرنگ، خاطرنشان کرد: سد تونل سوم کوهرنگ که به مدت ۱۰ سال تا پایان سال ۱۳۹۷ فقط ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، هم اکنون به اهتمام مجدانه مسؤولان پیشرفت آن به ۴۹ درصد بالغ شده و مسائل و دغدغه‌های فنی موضوع تونل برطرف شده و تونل هم اکنون  با مجوز ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب از بهشت‌آباد، آماده بهره‌برداری با تمام ظرفیت است وخوشبختانه به اهتمام کارگزاران، این طرح فاقد مشکل مالی است که به منظور ادامه روند جاری، مساعی مصرانه مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی را می‌طلبد.

استاندار اصفهان با تبیین طرح آبرسانی سامانه دوم آب اصفهان بزرگ، اظهارداشت: در سال ۱۳۹۸ با پیگیری‌های صورت پذیرفته ردیف بودجه ملی برای طرح احصاء که برآورد هزینه آن بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان محاسبه و مصوب گردیده و با قول مسؤولان آب منطقه‌ای، پیش‌بینی می‌شود بخشی از این طرح راهبردی تا ۱۵ مهرماه سالجاری راه‌اندازی و به بهره‌برداری برسد.

وی در پایان با جدی خواندن مسأله فرونشست زمین در استان، این روند تغییر بافت سطحی و زیر سطحی استان را بسیار حائز اهمیت و جدی برشمرد و افزود: در صورت بی‌تفاوتی به وقوع این رخداد، بی‌تردید توسعه پایدار استان با عواقبی غیر قابل جبران روبرو می شود و می‌بایست هرچه سریعتر با اهتمام همه مسؤولان ملی و استانی در همکاری با موسسات علمی و دانشگاه‌ها و مردم فهیم نسبت به برون‌رفت از این چالش زیستی اقدام عاجل کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد