صفحه اصلی » اجتماعی » کاهش شمار بستری‌های کرونا در اصفهان

کاهش شمار بستری‌های کرونا در اصفهان

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان از شیب نزولی موج پنجم کرونا در اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الله غلامی سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان اصفهان، گفت: آنچه مشخص است از قله موج پنجم کرونا عبور کرده ایم، اما این روند با یک شیب ملایم نزولی است که برای سرعت بخشیدن آن باید رعایت بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی صورت گیرد.

وی افزود: تعداد ترخیصی‌های استان اصفهان بیشتر از بستری‌ها و تست‌های مثبت است، اما با این وجود مرگ و میر کرونا درروز‌های اخیر کاهشی نبوده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان با اشاره به اینکه هفت درصد ظرفیت واکسن به استان اختصاص یافته است گفت: سرعت بخشیدن به واکسیناسیون ضروری است و بر اساس برنامه ریزی یک ماهه تعداد مراکز واکسیناسیون تجمیعی استان اصفهان افزایش خواهد یافت.

غلامی شمار کنونی مراکز واکسیناسیون را ۶۴ باب عنوان کرد و گفت: به کلیه شهرستان‌ها اعلام شده است که مراکز واکسیناسیون خود را تجهیز و واکسیناسیون را ۲ یا سه شیفت کنند و سرعت فعالیت را بالا ببرند.

وی اضافه کرد: اکنون هفت شهرستان نطنز، نایین، سمیرم، دهاقان، تیران و کرون، بوئین و میاندشت، آران و بیدگل وضعیت نارنجی و شهرستان خور و بیابانک زرد و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت قرمز است که امید می‌رود تا هفته آینده به تعداد مناطق زرد و نارنجی افزوده شود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان یکی از مشکلات واکسیناسیون را تجهیز مرکز تجمیعی و امکانات آن عنوان کرد و گفت: در همین راستا جلسه‌ای با خیران و صنایع استان اصفهان برگزار می‌شود تا کمک به مراکز تجمیعی استان کنند.

وی اضافه کرد: مقرر شد برای مراکز تجمیعی که به صورت ۲ و ۳ شیفت کار می‌کنند از امکانات شهرداری‌ها استفاده کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد