صفحه اصلی » اقتصادی » رشد 75 درصدی حجم صادرات استان/ هزار و ۴۱۷ قلم کالا از اصفهان به ۱۰۰ کشور جهان صادر شد

رییس سازمان صنعت استان خبرداد؛

رشد 75 درصدی حجم صادرات استان/ هزار و ۴۱۷ قلم کالا از اصفهان به ۱۰۰ کشور جهان صادر شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: حجم صادرات این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۵ درصد رشد پیدا کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ ایرج موفق با اشاره پرداخت سه هزار میلیارد تومان در یکسال گذشته به طرح‌های صنعتی اصفهان، اظهار کرد: این استان در زمینه تسهیلات تبصره ۱۸ و طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) رتبه اول کشور را کسب کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان ادامه داد: این موفقیت‌ها با کمک مجموعه دستگاه‌های حاکمیتی از جمله استانداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های استان اصفهان به‌دست آمده است.

وی اظهار داشت: بیش از یک هزار و ۱۰۰ پروانه بهره برداری جدید در ۲ سال گذشته با بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری به رغم همه محدودیت‌ها و مشکل تحریم‌ها در این استان صادر شد.

وی اضافه کرد: بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ مجوز جدید برای سرمایه گذاری در زمینه طرح‌های جدید صنعتی و طرح‌های توسعه واحدهای موجود صادر شد.

موفق خاطرنشان کرد: همه این مجوزها با در نظر گرفتن اجرای قانون هوای پاک و با توجه به کمبود آب در بخش تولید ارائه شده است.

وی تصریح کرد: مجوزهای صادر شده از سال ۹۸ تاکنون برای سرمایه گذاری جدید، جواز تاسیس، جواز توسعه یا پروانه بهره برداری با استعلام از اداره کل محیط زیست صادر شده و در تمامی این مجوزها نظر کارشناسان این سازمان اخذ شده و پس از آن مجوز ارائه شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: حجم صادرات این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۵ درصد رشد پیدا کرده است.

وی بیان کرد: سال گذشته حدود یک هزار و ۴۱۷ قلم کالا از استان اصفهان به ۱۰۰ کشور جهان صادر شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 3 =