صفحه اصلی » اجتماعی » شاخص هوای اصفهان در ۸ منطقه بنفش و نارنجی است

شاخص هوای اصفهان در ۸ منطقه بنفش و نارنجی است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر صبح امروز با میانگین ۱۱۶ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهارکرد: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۳۴، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۷، باهنر و رهنان با شاخص ۱۰۳، رودکی با شاخص ۱۱۹، فیض با شاخص ۱۰۹ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۲ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان جی با میانگین ۲۰۱ در وضعیت بسیار ناسالم (بنفش) قرار دارد، گفت: ۲ ایستگاه خیابان پروین با شاخص ۱۵۵ و بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۴ برای عموم شهروندان ناسالم (قرمز) است و در ایستگاه‌های خیابان انقلاب با شاخص ۹۲، کاوه با شاخص ۱۰۰، میرزا طاهر با شاخص ۷۴ و فرشادی با شاخص ۶۶ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به قطعی کماکان ۲ ایستگاه سجزی و دولت آباد، اضافه کرد: کیفیت هوا در شاهین شهر با شاخص ۹۰ و مبارکه با شاخص ۷۶ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان تا اواسط هفته پیش رو جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم خواهد بود و غلظت آلاینده‌های جوی افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 3 =