صفحه اصلی » اجتماعی » هر آنچه دانشجویان اصفهانی باید پیرامون واکسیناسیون بدانند/ دانشجویان هر دانشگاه برای تزریق واکسن به کجا مراجعه کنند؟

هر آنچه دانشجویان اصفهانی باید پیرامون واکسیناسیون بدانند/ دانشجویان هر دانشگاه برای تزریق واکسن به کجا مراجعه کنند؟

دانشجویان زیر مجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور می‌توانند برای واکسیناسیون خود اقدام کنند، همچنین دانشجویان جدید الورود منتظر تاییده دانشگاه باشند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ تمامی دانشجویان دانشگاه‌های استان اصفهان می توانند همانند سایر دانشجویان در کشور برای ثبت نام دریافت واکسن به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند،  از روز شنبه ۲۰ شهریور ماه  به صورت رسمی و سراسری سامانه برای تزریق واکسن دانشجویان باز شده است.

کمال حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز در رابطه با آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان اظهار کرد: فعلا آمار دقیق از  واکسیناسیون دانشجویان در دسترس نیست، اما از لحاظ سنی که حساب کرده‌ایم، تاکنون  تقریباً حدود یک، سوم دانشجویان برای واکسیناسیون مراجعه کرده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان افزود: انتظار ما این بود که در  این هفته تعداد خیلی زیادی از دانشجویان مراجعه کنند اما اینگونه نبود، همچنین انتظار داشتیم پس از اعلام فراخوان اقلام به دریافت واکسن کنند که متاسفانه دانشجویان  با تأخیر به مراکز واکسیناسیون می روند.

وی در خصوص افرادی که به تازگی دانشجو می‌شوند، ابراز داشت: برای کسانی که تازه کنکور داده اند و قصد ورود به دانشگاه‌ها را دارند، باید جواب تاییدیه دانشگاهشان را از خود دانشگاه‌ها دریافت کرده باشند و  برای واکسیناسیون ارائه دهند، یا  کسایی که کارت دانشجویی دریافت کرده‌اند به همراه  کارت ملی برای واکسن مراجعه کنند.

حیدری در رابطه با مراکز تخصصی واکسیناسیون دانشجویان بیان کرد: دانشجویان می‌توانند به همه مراکز واکسیناسیون در نزدیک ترین نقطه به محل زندگی خود مراجعه کنند، همچنین اگر دانشجویی در استان دیگر ساکن است اما در اصفهان تحصیل می کند یا در استان اصفهان ساکن است و در شهرهای دیگر تحصیل می کند، هیچ  مشکلی ندارد می‌توانند برای واکسیناسیون به مراکز شهر اصفهان مراجعه کند، همه مراکز واکسیناسیون پذیرش دانشجویان  را انجام می دهند.

*دانشگاه اصفهان

در دانشگاه اصفهان مرکز تجمیعی نیلفروش زاده آماده ارائه خدمات واکسیناسیون به دانشجویان است، مرتضی حاج حسینی معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان بیان کرد: مرکز تجمیعی دانشگاه اصفهان صرفا ویژه دانشجویان است و تنها با کنترل کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل معتبر به دانشجویان خدمات واکسیناسیون ارائه می‌کند.

*دانشگاه صنعتی اصفهان

زهرا ممتازپور  مدیر مرکز بهداشت دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در خصوص روند واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه، با ابراز خرسندی از ابلاغ تزریق واکسن به دانشجویان کشور، اظهار کرد: در زمینه واکسیناسیون دانشجویان فرآیند تزریق واکسن به این صورت است که اسامی دانشجویان وزارت علوم در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت و  نام دانشجویان در سامانه ثبت شد، در مرحله بعد دانشجویان باید با وارد شدن به سامانه سلامت نسبت به انتخاب محل و زمان تزریق واکسن اقدام کنند.

در زمان مراجعه دانشجویان به سامانه سه اتفاق رخ می دهد، در یک حالت دانشجویان پس از انتخاب زمان و مکان می توانند برای تزریق مراجعه و واکسن را دریافت کنند.

در حالت دوم نیز ممکن است در زمان ورود به سامانه با پیامک ظرفیت تکمیل است روبرو شوند که در این صورت نیز مشکلی وجود ندارد و دانشجویان می توانند در زمان دیگری به سامانه مراجعه و یا با تغییر روز و محل پایگاه نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

پیامک سومی که ممکن است دانشجویان با آن مواجه شوند این است که نام شما به عنوان دانشجو در این سامانه ثبت نشده است که دانشجویان باید توجه داشته باشند که در این صورت جای نگرانی نیست و با توافق انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشجویانی که تا ۲۵ شهریور موفق به ثبت نام در سامانه و دریافت پیامک تزریق واکسن نشدند، می توانند با شماره تلفن های  اعلام شده از سوی دانشگاه تماس گرفته و روند واکسیناسیون این دانشجویان انجام می شود.

پایگاه تجمیعی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز همانند سایر پایگاه ها فعال است و در لیست انتخابی دانشجویان قرار دارد، همچنین داشتن کارت ملی و کارت دانشجویی و یا گواهی اشتغال به تحصیل شرط لازم برای تزریق واکسن است.

*دانشگاه هنر اصفهان

صرفا دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان که کد ملی آنان در سامانه پذیرش نمی شود مشخصات خود (شماره دانشجویی، نام و نام خانوادگی و کد ملی) را به سامانه پیام کوتاه دانشگاه به شماره ۳۰۰۰۹۹۰۰۹۹۹۸۹۷ ارسال کنند تا در خصوص رفع مشکل اقدام لازم به عمل آید.

*واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان

اصغر عالمیان مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، در رابطه با استقبال دانشجویان  اظهار کرد: استقبال دانشجویان به گونه‌ای بود که از زمانی که فراخوان واکسیناسیون  دانشجویان در فضای مجازی پخش شد و قبل از این که واکسیناسیون دانشجویان به صورت رسمی  از شنبه هفته جاری آغاز شود، دانشجویان از روز  جمعه به مرکز واکسیناسیون دانشگاه آمدند و برای واکسیناسیون اقدام کردند و با وجود اینکه ما گفته بودیم از شنبه بیایند اما استقبال دانجشویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان قابل توجه بود، مرکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان روزانه  حدود ۲۵۰۰ نفر   مراجعه کننده دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − 2 =

پیشنهاد سردبیر