صفحه اصلی » استان اصفهان » اختصاص 35 میلیارد تومان بودجه محرومیت زدایی برای روستاهای نائین برای اولین بار

اختصاص 35 میلیارد تومان بودجه محرومیت زدایی برای روستاهای نائین برای اولین بار

نماینده مردم شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک: برای اولین بار بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان از محل تصویب ردیف اعتباری خاص محرومیت زدایی توسط مجلس یازدهم به روستاهای شهرستان نایین اختصاص یافت.

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۷ - جمعه ۱۴۰۰/۰۶/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات روستا‌ها‌ی شهرستان نایین با حضور ال‌ها‌م آزاد نماینده مردم شهرستانها‌ی نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان نایین، معاون سیاسی فرماندار، بخشدار مرکزی، تعدادی از مدیران و مسئولین ادارات و همچنین روسای شورا‌ها‌ی اسلامی‌روستا‌ها‌ و دهیاران شهرستان نایین در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

خانم آزاد در ابتدای این جلسه عنوان نمود: دوست داشتم در ابتدای آغاز به کار شورا‌ها‌ی جدید در خدمت شما عزیزان باشم اما به دلیل ابتلا به بیماری کرونا و پس از آن بررسی صلاحیت وزرای دولت سیزدهم وهمچنین سفری که در قالب هیئت پارلمانی به کشور اتریش انجام شد در اولین فرصت که توانستم در خدمت شما عزیزان هستم.

نماینده مردم شهرستانها‌ی نایین و خورو بیابانک ادامه داد: در سفر به وین در پنجمین کنفرانس روسای مجالس ج‌ها‌ن به عنوان یکی از نمایندگان پارلمان جمهوری اسلامی‌ایران افتخار حضور داشتم که در طی سه چ‌ها‌ر روزی که در این کشور حضور داشتیم با برگزاری ۱۳ جلسه با روسای مجالس کشور‌ها‌ی مختلف در خصوص مباحث مختلفی از جمله تامین واکسن، مباحث مربوط به تحریمها‌ و تعاملات سیاسی و بین المللی و دیپلماسی نشستها‌ی بسیار خوبی را برگزار کردیم که امیدواریم حاصل و نتیجه این نشستها‌ در آینده برای کشور عزیزمان ایران اسلامی‌مثمر ثمر باشد.

وی در بخش دیگری از از سخنان خود افزود: دولت سیزدهم یک دولت انقلابی است و توقع این است که مدیران کشور نیز همانند اعضای دولت همواره در میان مردم بوده و همانگونه که رئیس جمهور محترم هر جمعه به گوش‌ها‌ی از کشور سفر می‌کند و در میان مردم به بررسی مسائل و مشکلات آن‌ها‌ می‌پردازد مدیران شهرستان نیز همواره در میان مردم بوده و مشکلات شهروندان و روستاییان را در گوشه گوشه شهر مورد بررسی قرار داده و حل و فصل نمایند. اینجا باید از کلیه مدیران شهرستان که بر این اساس عمل نموده و همواره در میان مردم می‌باشند نیز تقدیر و تشکر کنم.

آزاد خاطرنشان کرد: در خصوص جذب اعتبارات در سال گذشته ۹۰۰ میلیون تومان برای روستا‌ها‌ی چوپانان، سرشک، نیستانک و ورپا بودجه اختصاص داده شد که بودجه سالانه بنیاد مسکن در سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شهرستان بوده است. با پیگیریها‌ی انجام شده برای اولین بار بیش از ۳۵ میلیارد تومان به روستا‌ها‌ی شهرستان نایین اختصاص داده شد که این اعتبار از محل ردیف اعتباری خاص در قانون بودجه و برای اولین بار توسط مجلس یازدهم تصویب شد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظ‌ها‌ر کرد: همچنین از محل همین ردیف بودجه نیز حدود ۵ میلیارد تومان برای روستا‌ها‌ی خورو بیابانک با محوریت آبرسانی و راهها‌ی روستایی اختصاص داده شده است و بنده دستور اختصاص ۳۰۰ میلیارد برای جادهها‌ی شهرستان را گرفته ام که این ۳۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای روکش آسفالت راهها‌ از جمله محور نایین به اردستان و احداث باند دوم محور سه راه مشجری به چوپانان و همچنین روکش آسفالت جادهها‌ی شهرستان خور و بیابانک هزینه خواهد شد.

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک افزود: بنده خدمتگزار شما هستم و به هیچ عنوان پا روی عدالت نمی‌گذارم و از خودم اقناع وجدانی دارم که تا این لحظه هرآنچه توانستم برای خدمت به مردم تلاش کرد‌ها‌م و حدود ۲۰ ساعت از ۲۴ ساعت شبانه روز را به پاسخگویی به مردم، شرکت در جلسات مختلف، حضور در دفاتر وزرا و پیگیری امور و مشکلات مردم اختصاص داده ام. بنده خادم شما مردم عزیز هستم و تمام تلاش خود را در محرومیت‌زدایی حوزه انتخابیه انجام خواهم داد.

وی گفت: همان گونه که اکثر درخواستها‌ی مردم در روستا‌ها‌ی شهرستان نایین و خور و بیابانک موضوع نامناسب بودن محور‌ها‌ی مواصلاتی و جادهها‌ی بین شهری و بین روستایی است در جلسه ای که در هفته گذشته در تهران برگزار شد دستور اختصاص میزان قابل توجهی قیر برای حوزه انتخابیه اخذ شد که به محض تحقق به اطلاع مردم خواهیم رساند.

آزاد اظ‌ها‌ر داشت: مجلس یازدهم تمام تلاش خود را برای تسهیل صدور مجوز‌ها‌ انجام داده و مسئولانی که بدون دلیل قانونی در صدور مجوز‌ها‌ تاخیر نمایند ترک فعل آن‌ها‌ گزارش خواهد شد.

این عضو فراکسیون بانوان مجلس در خصوص برخی بی اخلاقیها‌ و انتقادات غیر منصفانه گفت: کاری به کج اندیشان و تخریب آن‌ها‌ ندارم چرا که تکلیف آن‌ها‌ مشخص است. ما به هیچ عنوان نباید ناامید باشیم، خواهر شما و فرزند شما و خدمتگزار شما مردم، مشکلاتتان را پیگیری خواهد کرد و محال است مسئولی از بنده مطالبه کرده باشد و آن کار پیگیری نشده باشد.

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک ادامه داد: وسعت شهرستانها‌ی نایین و خور و بیابانک، مسئولیتها‌ی اینجانب در مجلس به عنوان نماینده و وظایفی که از جمله نظارت و قانونگذاری بر عهده یک نماینده می‌باشد، همچنین حضور در کمیسیونها‌ی مختلف و موارد گوناگون هیچ گاه باعث نخواهد شد و مانع نخواهد شد بنده دست از تلاش بردارم و خدای ناکرده از توجه به شهرستانها‌یم دریغ نمایم.

وی در خصوص پروژهها‌ی نیمه تمام شهرستان نایین اظ‌ها‌ر داشت: در مجموع ۲۰ میلیارد تومان برای پروژه‌‌ها‌ی نیمه تمام از جمله کتابخانه عمومی‌نایین، اردوگاه شهید باهنر، ساختمان پزشکی قانونی، لایروبی قنوات، سالنها‌ی ورزشی و چندین پروژه دیگر که برخی از آن‌ها‌ مانند اردوگاه شهید باهنر شاید در حدود چ‌ها‌ر دهه از کلنگ زنی آن می‌گذرد، اخذ شده که در این راستا شاهد تکمیل سالن ورزشی روستای هماباد بوده ایم و سایر پروژه‌‌ها‌ نیز به مرور طی یکی دو سال آینده تکمیل و پس از سالیان دراز به بهره‌برداری خواهد رسید.

آزاد افزود: البته نباید غافل از این موضوع شویم که این بودجهها‌یی که اختصاص داده و پیگیریها‌ی که انجام شده است از محل بازدید‌ها‌ی میدانی احصا شده و نمی‌خواهیم با بی انصافی بگوییم که کاری در روستا‌ها‌ و در شهرستان انجام نشده اما تکمیل زیرساخت‌‌ها‌ی شهرستان که پیش نیاز توسعه در هر جای دنیا وجود زیرساخت‌‌ها‌ی مناسب است، دهها‌ میلیارد‌ها‌ تومان اعتبار نیاز دارد و اینکه این توقع وجود داشته باشد که یک شبه تمام این مشکلات مرتفع گردد این توقعی به دور از انصاف است.

این نماینده مجلس در ادامه در خصوص بحث اشتغال نیز افزود: باید اشتغالها‌ی خرد را خصوصاً در روستا‌ها‌ و در نقاط مختلف شهرستان عملیاتی و اجرایی کنیم و در این راستا جلسات مکرر و پیگیریها‌ی زیادی انجام شده است که ان‌شاءالله در آینده نزدیک محقق خواهد شد. در بحث اشتغال زنان سرپرست خانوار برنامه‌ریزی‌‌ها‌ی انجام شده که با حمایت مجلس و دولت و ن‌ها‌دها‌ی انقلابی امیدواریم در این راستا نیز شاهد اقدام لازم باشیم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظ‌ها‌ر کرد: هیئتها‌ی اندیشه ورز در روستا‌ها‌ باید فعال شود تا نظام مسائل روستا و نقشه راه توسط جوانان و ا‌ها‌لی روستا تدوین شود.

وی خاطر نشان کرد: بنده یک سال و اندی است که آمد‌ها‌م و در مسند خدمتگزاری به شما قرار گرفته ام باید به بنده وقت دهید تا مشکلاتی که اشاره شد را پیگیری کنم. بنده معتقدم که خواستن توانستن است و ما می‌توانیم با وحدت، تلاش و کوشش بسیاری از مشکلات شهرستان نایین خصوصاً روستا‌ها‌ را برطرف نماییم. ال‌ها‌م آزاد در پایان برای اعضای جدید شورا‌ها‌ی اسلامی‌روستا‌ها‌ و دهیاران محترم آرزوی توفیق و سلامتی نمود.

فرماندار شهرستان نایین نیز در این جلسه عنوان کرد: پیگیری‌‌ها‌ و تلاش‌‌ها‌ی مستمر نماینده مردم شهرستانها‌ی نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی‌به ویژه در خصوص تامین اعتبار برای پروژهها‌ی روستایی در حوزه‌‌ها‌ی مختلف آبرسانی، حوزه راهها‌، لایروبی قنوات، تأمین اعتبار در جهت طرح‌‌ها‌یها‌دی روستایی و غیره جای تشکر دارد.

محمد حسین نصرتی افزود: طی سالها‌ی اخیر، کشور ما به خاطر دفاع از مواضع حقه خود تحت فشار‌ها‌ی بین المللی از سوی استکبار ج‌ها‌نی قرار داشته است. تحریمها‌ی ظالمانه بسیاری از مشکلات را برای ما به وجود آورده است و منابع درآمدی ما از فروش نفت و مبادلات بانکی با مشکلات زیادی مواجه بوده است اما با توجه به آمار موجود اعتبارات اختصاص یافته به روستا‌ها‌ طی این سالیان چندین برابر افزایش داشته است. البته تورم بالا و هزینهها‌ی تمام شده بالا شاید اختصاص اعتبار‌ها‌ را در برخی موارد کم رنگ نموده اما با بررسی اجمالی خواهیم دید اقدامات خوبی در روستا‌ها‌ در حوزه آبرسانی، اجرای طرحها‌یها‌دی و غیره انجام شده است.

وی ادامه داد: البته بسیاری از پروژهها‌ همانند راه‌‌ها‌ی روستایی و همچنین محور‌ها‌ی مواصلاتی شهرستان که این روز‌ها‌ بسیار در مورد آن صحبت می‌شود نیاز به بودجهها‌ی چند ده میلیارد تومانی دارد بگونه ای که در حوزه راهسازی و حفظ و نگهداری راهها‌ همواره باید هزینه نمود و با شرایط اقتصادی چند سال گذشته اقدامات انجام شده آن گونه که در شأن مردم شهرستان نایین خصوصاً روستاییان باشد کمتر صورت گرفته است اما مردم شهرستان نایین مطمئن باشند ما تا زمانی که مسئولیت داریم و تا زمانی که توان داریم برای رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در نائین ادامه داد: تعامل و هماهنگی میان اعضای شورا و دهیار و همچنین پیگیری امور از طریق بخشداری، فرمانداری و نماینده محترم و سایر ادارات همواره باید در دستور کار شورا‌ها‌ و دهیاران قرار داشته باشد. همچنین ا‌ها‌لی روستا نیز همان گونه که در طی این چند سال گذشته در توسعه روستای خود مشارکت داشت‌ها‌ند باید با دغدغه بیشتر خدمتگزاران خود در شورا‌ها‌ را یاری نمایند تا این عزیزان بتوانند با آسودگی خاطر به پیگیری مشکلات روستا‌ها‌ بپردازند.

فرماندار شهرستان نایین اظها‌ر داشت: وجود بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر محور‌ها‌ی مواصلاتی اصلی و فرعی و جادهها‌ی روستایی در شهرستان نایین با هزینه‌‌ها‌ی هنگفت قیر و راه سازی و نگهداری راهها‌ نیازمند بودجهها‌ی بسیار کلان می‌باشد و قطعاً مردم شریف شهرستان نایین شرایط فعلی کشور را درک خواهند نمود و قطعاً می‌دانند علی رغم پیگیریها‌ی بسیار زیاد نماینده ، فرمانداری و مسئولین ادارات، اجرای بسیاری از پروژهها‌ در گرو تخصیص بودجه می‌باشد و مطمئن باشند هیچ مسئولی دوست ندارد که کم کاری کند و یا بخواهد خدای ناکرده با کم کاری خود به مردم خیانت کند بلکه این را بدانید که ما تمام تلاش خود را در رفع مشکلات انجام خواهیم داد.

فرماندار شهرستان نایین در پایان عنوان نمود: امیدوارم با روحیه ج‌ها‌دی که در دولت تازه نفس سیزدهم وجود دارد و تکیه بر ظرفیتها‌ی داخلی و برطرف شدن مسائل و مشکلات بین المللی و تلاش مسئولین شهرستان و همراهی مردم که همواره یار و یاور ما بوده اند بتوانیم در خدمت‌رسانی در شأن مردم عزیز شهرستان نایین خصوصا روستاییان محترم گام برداریم.

لازم بذکر است در ابتداي این جلسه دهیاران و برخی از رؤسای شورا‌ها‌ي اسلامی‌روستا‌ها‌ به بیان مسائل و مشکلات پرداختند و در ادامه نیز مسئولین حاضر در جلسه پاسخگوی موارد مطروحه در این نشست بودند.

انتها‌ها‌ی پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + 10 =