صفحه اصلی » اجتماعی » آزادسازی بستر و حریم رودخانه مرغاب از سرچشمه تا محدوده شهر تیران

آزادسازی بستر و حریم رودخانه مرغاب از سرچشمه تا محدوده شهر تیران

رئیس اداره منابع آب شهرستان تیران و کرون گفت: با همکاری دفتر مهندسی رودخانه، آزادسازی حد بستر و حریم رودخانه مرغاب از محل چشمه تا محدوده شهر تیران به صورت سراسری انجام گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا شریفی با بیان اینکه با همکاری دفتر مهندسی رودخانه، آزادسازی حد بستر و حریم رودخانه مرغاب از محل چشمه تا محدوده شهر تیران به صورت سراسری انجام گرفت: تعداد چاه های پر و مسلوب المنفعه شده در شهرستان تیران و کرون در سال 98، 55 حلقه بوده است و در سال گذشته به 51 حلقه چاه رسید و از ابتدای سال تاکنون تعداد 12 حلقه چاه پر شده است.

 رئیس اداره منابع آب شهرستان تیران و کرون خاطر نشان کرد: تعداد پروانه های اصلاح و تعدیل شده در شهرستان تیران و کرون در سال 98، 70 مورد و در سال گذشته 77 مورد و از ابتدای سال تاکنون 57 مورد بوده است.

شریفی تصریح کرد: تعداد کنتورهای حجمی هوشمند در این شهرستان در سال 98، 17 فقره و در سال گذشته به 45 فقره افزایش یافت و از ابتدای سال تاکنون 13 فقره نصب شده است.

وی اضافه کرد: در اواخر سال 97، با همکاری دفتر مهندسی رودخانه، آزادسازی حد بستر و حریم رودخانه مرغاب از محل چشمه تا محدوده شهر تیران به صورت سراسری انجام گرفت.

رئیس اداره منابع آب شهرستان تیران و کرون تصریح کرد: در سال جاری با توجه به کاهش بیش از 40 درصدی بارش، با هماهنگی انجام شده با بهره برداران، فرمانداری شهرستان و همچنین دفتر تاسیسات آبی توزیع آب در شبکه سد خمیران به نظر صورت ونشی انجام گرفت و در سال جاری به منظور تامین آب باغات شهرستان تیران 5 مرتبه آب در کانال رهاسازی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده + 11 =

پیشنهاد سردبیر