صفحه اصلی » اجتماعی » موافقت قطعی با ایجاد دوره دکتری هنرهای اسلامی در دانشگاه کاشان

موافقت قطعی با ایجاد دوره دکتری هنرهای اسلامی در دانشگاه کاشان

عضو کارگروه تخصصی هنر وزارت علوم و مدیر گروه مطالعات عالی هنر دانشگاه کاشان از موافقت شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت عتف با ایجاد و پذیرش دانشجو در دوره دکتری هنرهای اسلامی در این دانشگاه خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ امیر‌حسین چیت‌سازیان اظهار کرد: دوره دکتری تخصصی هنرهای اسلامی، اولین رشته دکتری در دانشکده معماری و هنر این دانشگاه و گروه مطالعات عالی هنر و آغازی برای توسعه تحصیلات تکمیلی در این مقطع و افزایش اعتبار علمی دانشکده است.

وی با بیان اینکه رشته هنرهای اسلامی در مقطع دکتری هدفش هدایت صحیح پژوهشگران مستعد و جوان به تحقیقات بنیادی، توسعه ای وکاربردی به منظور گسترش مرزهای دانش و تولید علم و نظریه پردازی در زمینه های هنری و فرهنگی است، خاطر نشان کرد: همچنین تربیت پژوهشگران و مدرسینی توانمند برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشگاه ها از جمله اهداف این دوره است. 

مدیر گروه مطالعات عالی هنر دانشگاه کاشان افزود: واکاوی هنرهای اسلامی ایران و جهان با رویکردهای مختلف و نیز بررسی سوابق هنر اسلامی در منطقه تاریخی و فرهنگی کاشان نیز با تلاش استادان و دانشجویان این مقطع در پی سایر اهداف می‌تواند دستاوردهای مناسبی را در پی داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده − 4 =

پیشنهاد سردبیر