صفحه اصلی » سیاسی » مهمترین اولویت های مدیران شهری مدیریت منابع مالی و ایجاد بستر درآمد پایدار باشد

فرماندار شهرستان نایین:

مهمترین اولویت های مدیران شهری مدیریت منابع مالی و ایجاد بستر درآمد پایدار باشد

فرماندار نایین گفت: شهرداران و اعضای شوراها باید به دنبال ایجاد بسترهای درآمد پایدار برای شهرداری ها باشند چرا که با بودجه‌های کنونی بسیاری از خواسته های به حق شهروندان اجابت نمی شود و البته مهم ترین موضوع، مدیریت منابع مالی و انضباط مالی است که با مدیریت منابع مالی و پرهیز از حیف و میل بیت المال نیز می‌توان بسیاری از معضلات و مشکلات شهر ها را مرتفع کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد حسین نصرتی در جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان نایین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد: تعامل شوراها با شهرداران و تعامل ما بین اعضای شوراها و شهرداری ها با سایر مسئولین شهرستان نقش مهمی در پیشبرد اهداف و توسعه شهرها دارد.

فرماندار شهرستان نایین ادامه داد : گفتمان مدیریت جهادی وهمچنین تاکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی مبنی بر استفاده از جوانان انقلابی از مهم ترین راهکارها برای حل مشکلات در تمام زمینه ها باشد که با آغاز به کار دولت سیزدهم  مسئولین شهرستان نایین نیز باید همگام با دولت سیزدهم در این مسیر با تغییر رویکرد ها در جهت رفع مشکلات گام بردارند.

نصرتی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که چندین سال است به آن پرداخته شده و متاسفانه تاکنون به نتیجه نرسیده، موضوع باغ بانوان است که متاسفانه علی رغم پیگیری های فراوان، مدیریت شهری سابق در شهر نایین درخصوص پیگیری‌های انجام شده و انعقاد قرارداد سه ساله با جهاد کشاورزی از مکانی که برای این موضوع در نظر گرفته شده بود استفاده نکردند. همچنین مبحث اورژانس هوایی نیز باید با تعامل مابین شهرداری با سازمان اورژانس، دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان نایین در خصوص استفاده از سالن مدیریت بحران و اختصاص آن به این امر صورت پذیرد تا شاهد استقرار بالگرد اورژانس در شهرستان نایین باشیم.

وی تاکیدکرد: تکلیف وضعیت بازار روز باید هر چه سریعتر مشخص شود و بهره‌برداری به نحو شایسته از آن با ایجاد محیط مناسب با رعایت استانداردهای لازم و رعایت مسائل بهداشتی و نظارت بر قیمت‌ها را داشته باشیم. همچنین در خصوص واگذاری تقاطع غیر همسطح بلوار جوادالائمه نیز هر چه زودتر این تقاطع باید به شهرداری واگذار شود و مسئولیت تکمیل آن بر عهده شهرداری قرار گیرد. همچنین مباحث و مشکلات شهرک قائمیه از جمله سرویس ایاب و ذهاب، ایجاد فضای سبز، پارک برای کودکان و آسفالت معابر در این قسمت نیز از جمله مباحثی است که خواسته های شهروندان محترم و ساکنین این محله میباشد که باید در اسرع وقت مورد توجه ویژه مدیریت شهری قرار گیرد.

نصرتی اظهار داشت: از دیگر مسائلی که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و نیاز به تعامل مابین شهرداران، اعضای شوراها و دستگاه‌های اداری و اجرایی دارد احداث میدان امام رضا در سه راهی محمدیه – مزرعه امام و همچنین تعیین تکلیف وضعیت ورودی شهر بافران از مسیر جاده  نایین به یزد می باشد.

فرماندار شهرستان نایین  در پایان سخنان خود افزود: شهرداران و اعضای محترم شوراها باید به دنبال ایجاد بسترهای درآمد پایدار برای شهرداری ها باشند چرا که با بودجه‌های کنونی بسیاری از خواسته های به حق شهروندان اجابت نمی شود و البته مهم ترین موضوع، مدیریت منابع مالی و انضباط مالی است که با مدیریت منابع مالی و پرهیز از حیف و میل بیت المال نیز می‌توان بسیاری از معضلات و مشکلات شهر ها را مرتفع کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

6 − دو =