صفحه اصلی » اجتماعی » انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه کاشان با دانشگاه مدیترانه شرقی

انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه کاشان با دانشگاه مدیترانه شرقی

تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه کاشان و دانشگاه مدیترانه شرقی در راستای بین المللی سازی دانشگاه و گسترش همکاری‌های بین المللی منعقد شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۵ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه کاشان هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را، بهره‌گیری از امکانات موجود برای تحقق اهداف مشترک و توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های علمی و بین‌المللی ذکر کرد و گفت: با امضاء این تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی دوجانبه، تبادل دانشجو و استاد، فرصت‌های مطالعاتی کوتاه و بلندمدت و برگزاری دوره های مشترک بین این دو دانشگاه فراهم می شود.

علیرضا جوادی افزود: همچنین موضوعاتی از قبیل بهره‌مندی طرفین از امکانات فنی و آزمایشگاهی یکدیگر در زمینه‌های تبادل دانشجو، پژوهشی و علمی، همکاری در پروژه‌های مشترک پژوهشی، همکاری در برگزاری مشترک همایش‌های تخصصی و کارگاه‌های علمی و بین المللی از جمله محور‌های این تفاهم نامه مذکور است.

دانشگاه مدیترانه شرقی  Eastern Mediterranean Universityیک دانشگاه دولتی در شهر فاماگوستا در جمهوری ترک قبرس شمالی است که در سال ۱۹۷۹ افتتاح شده‌است. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی می‌باشد و از لحاظ رده‌بندی، مهمترین دانشگاه قبرس شمالی محسوب می‌شود. در این دانشگاه دانشجویانی عمدتاً از قبرس شمالی و ترکیه، برخی کشورهای عربی، نیجریه، پاکستان، ایران، آذربایجان، کشورهای آسیای میانه و برخی کشورهای اروپایی شرقی مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه مدیترانه شرقی دارای بیش از ۵۰ گروه آموزشی بوده و مقاطع و رشته‌های ارائه شده در آن مورد تأیید وزارت علوم ترکیه (YOK) است. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۶۸ رشته در مقطع کارشناسی، ۳۹ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۸ رشته در مقطع دکتری می‌باشد و عضو اتحادیه دانشگاه‌های اروپا EUA، انجمن دانشگاه‌های بین‌المللی IAU، انجمن دانشگاه‌های جهان اسلام FUIW، جامعه دانشگاه‌های مدیترانه CMU و عضو رسمی ABET آمریکا است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − هشت =