صفحه اصلی » اقتصادی » کمبود کالای اساسی نداریم

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان:

کمبود کالای اساسی نداریم

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان گفت: هیچ مشکلی بابت فراوانی کالا در بازار نداریم و منشاء گرانی ها به هزینه های بالای تولید بر می‌گردد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ اسماعیل نادری سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان درباره نوسانات شدید قیمتی کالا‌های اساسی و موج دوباره گرانی‌ها در بازار، گفت: باید توجه داشت که گرانی با گران فروشی متفاوت است و گرانی ریشه‌های خود را دارد و گرانی فروشی نیز تخلف محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در هفته اخیر به ثبات نسبی قیمت برخی کالا‌های اساسی رسیده‌ایم، افزود: به عنوان مثال مرغ به ثبات قیمتی رسیده و میزان شکایت گران فروشی این محصول بسیار کاهش یافته است.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان، افزود: امروز اصفهانی‌ها خاطر جمع هستند که طی چند هفته گذشته قیمت مرغ در  اصفهان در محدوده ۲۵ هزار و ۹۵۰ یا همان ۲۶ هزار تومان است و با توجه به اینکه تمام مرغ اصفهان در سامانه رهتاب عرضه می‌شود، فروش مرغ با قیمت بالاتر ممنوع است.

وی افزود: سامانه رهتاب به طور کامل قابل رصد و گزارش گیری است، بنابراین ۸۰ درصد مرغی که در سامانه عرضه می‌شود با قیمت مصوب در بازار فروخته می‌شود، البته ما منکر تخلفات در بازار نیستیم و هر میزان مرغی که افراد از طریق رهتاب خرید می‌کنند، برایشان پیامک ارسال می‌شود.

نادری گفت: اگر آنچه در پیامک خرید مرغ از طریق سامانه رهتاب با آنچه که فرد خرید کرده، متفاوت باشد، موارد تخلف با گزارش افراد قابل پیگیری است.

وی تاکید کرد: امروز باید افراد حتما مرغ مورد نیاز خود را از طریق کدملی و سامانه رهتاب خرید کنند و برای هر کدملی می‌توانند در هفته ۵ کیلو مرغ خرید کنند.

وی با اشاره به دو راه حل این مشکل در بازار، اظهار کرد: یا باید درآمد خانوار تقویت شود که متاسفانه به دنبال آن با افزایش نقدینگی تورم بالا خواهد رفت و یا اینکه باید هزینه‌های تولید کاهش یابد.

وی با اعتقاد بر اینکه امروز بازار کالا‌های اساسی درگیر گرانی و گران فروشی است، گفت: دولت در برنامه‌ای برای شفافیت کالاها، سامانه جامع تجارت را راه اندازی کرده و به شدت در تلاش برای اجرای آن است که تمام زنجیره کالا‌های اساسی شامل ۵۰ قلم کالا را از چرخه تولید تا مصرف در این سامانه ثبت کند تا مباحث دلالی و گران فروشی حذف شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − 3 =

پیشنهاد سردبیر