صفحه اصلی » اقتصادی » ذخیره آب سد زاینده رود تا آذرماه به نصف میزان کنونی کاهش می‌یابد

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

ذخیره آب سد زاینده رود تا آذرماه به نصف میزان کنونی کاهش می‌یابد

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: هم اکنون ذخیره آب پشت سد زاینده رود تنها ۲۴۰ میلیون متر مکعب است که تا آذرماه این میزان به نصف کاهش می‌یابد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ مهرداد خورسندی در نشست خبری در گلپایگان گفت: امسال به دلیل کمبود آب مجبور شدیم بسیاری از چاه‌ها را وارد مدار کنیم که به دنبال آن شاهد تماس‌های مردمی مبنی بر تغییر طعم و مزه آب بودیم. البته مردم حق داشتند چراکه هر خانه‌ای که به چاه نزدیک‌تر بود طعم دار شدن آب را بیشتر احساس می‌کرد.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: زیر نظر مرکز بهداشت استان هستیم و از آب‌ها نمونه گیری انجام می‌شود. خط قرمز ما سلامت آب شرب و مردم است. خوشبختانه از نظر میکروبی و شیمیایی مشکلی نداشتیم و تغییر طعمی که مردم در آب شرب احساس می‌کردند به دلیل تغییر ذائقه شهروندان است، مردمی که سال‌ها به آب تصفیه خانه عادت کردند وقتی که از آب چاه استفاده می‌کنند سنگینی آن را متوجه می‌شوند.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، گفت: برخی از مردم سال‌ها از مخازن خود استفاده نکرده و امسال هنگام استفاده اقدام به شست و شو نکرده بودند و زمانی که آب از مخزن وارد شبکه می‌شد طعم و مزه می‌گرفت. امسال وضعیت سختی داریم و براساس پیش بینی هواشناسی بارندگی‌های موثر از آذر ماه شروع می‌شود و زمستان نیز بارش‌هایی که کمبود آب را جبران کند، نخواهیم داشت.

خورسندی افزود: آب پشت سد زاینده رود به سرعت در حال ته نشین شدن است، اما ما به هیچ عنوان سلامت مردم را فدای اهداف دیگری نخواهیم کرد. کل حجم سد زاینده رود یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعب است، اما هم اکنون تنها ۲۴۰ میلیون مترمکعب آب دارد که این میزان در اواخر اذرماه به ۱۲۵ میلیون مترمکعب خواهد رسید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده + 18 =

پیشنهاد سردبیر