صفحه اصلی » سیاسی » فعالیت های موزه دفاع مقدس باید به همه نقاط استان تسری و استمرار یابد

استاندار اصفهان:

فعالیت های موزه دفاع مقدس باید به همه نقاط استان تسری و استمرار یابد

استاندار اصفهان گفت: هماهنگی و هم‌سویی تمامی دستگاه‌ها با هدف تبیین آرمان‌های دفاع مقدس به آیندگان قابل توجه است، برای اینکه مسئله ترویج و تبییین به نسل جوان و ماندگاری انجام شود، هماهنگی همه نهادها و دستگاه‌ها را می‌طلبد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۷ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی  صبح امروز در آیین تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس استان اصفهان،  با اشاره به ضرورت تجلیل از بزرگ مردان جهاد و مقاومت اظهار کرد: در کشور الگوهایی داریم که با وجود آنان حجت بر ما تمام است و مراتب ارادت و تشکر و محبت و قدردانی خود را از کسانی که  برای سرافرازی و آزادی این  کشور تلاش کردند، در تاریخ هر ملت و کشوری قدردانی و سپاسگزاری از بزرگان تاریخ‌ساز آن مرز و بوم از مسائل مهمی است که در فرهنگ هر کشوری وجود دارد. مردم همه کشورها از هر فردی که در مبارزات ملی و آزادی کشورشان نقش داشتند تجلیل می‌کنند.

استاندار اصفهان افزود: مراسم تجلیل از پیشکسوتان حداقل باعث می‌شود تا آرمان‌ها و ارزش‌هایی که برای دفاع از حریم مقدس اسلام و هویت انسان و اسلام  برخواستند، سینه به سینه به نسل جوان منتقل شود، دفاع مقدس تنها دفاع از این مرز و بوم نبوده است، بلکه دفاع از انسانیت و آزادگی  بود که باید به آیندگان منتقل شود، اگر انتقال ارزش‌ها و آرمان‌ها و اندیشه‌ها در چهارچوب خاصی انجام نشود، ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات و ابهاماتی شود و به صورت ساختارمندانه موضوع به نسل جوان انتقال داده  نشود.

وی مطرح کرد: از این رو در نظام مقدس جمهوری اسلامی، علاوه بر رسالت بزرگی که نیروهای مسلح چه ارتش و چه سپاه و نیروی انتظامی دارند، در کنار آن وظیفه مهم  ترویج موضوعات دفاع مقدس را برعهده دارند، که اگر به یک واحد و یا گروه خاصی در ترویج موضوعات دفاع مقدس اکتفا کنیم، قطعا امکان‌پذیر نخواهد بود،  این رسالت بزرگ هماهنگی، هم دلی و هم افزایی همه  دستگاه های اجرایی دست‌اندرکار و حضور پیشکسوتان دفاع مقدس را می‌خواهد تا به تبیین موضوعات ایثار و شهادت برای نسل جوان کمک کند.

رضایی خاطر نشان کرد: هماهنگی و هم‌سویی تمامی دستگاه‌ها با هدف تبیین آرمان‌های دفاع مقدس به آیندگان قابل توجه است، در دفاع مقدس آحاد مردم از قشرهای مختلف در سراسر کشور و با همدلی برای اجرای فرمان امام خمینی (ره) هم پیمان شدند و در نهایت منجر به پیروزی در دفاع مقدس و ماندگار شدن در تاریخ کشور و حک شدن یاد و خاطرات در دل ها شد، پس برای اینکه مسئله ترویج و تبییین به نسل جوان و ماندگاری انجام شود، هماهنگی همه نهادها و دستگاه‌ها را می‌طلبد. حضور پیشکسوتان و بازگویی خاطرات کمک شایانی به این موضوع می‌کند.

وی یادآور شد:  موزه دفاع مقدس را تنها مختص به یک سازمان و ساختمان محسوب نکنید، البته تسری و استمرار آن به سایر نقاط استان از مسئولیت‌های بزرگی است که باید در توسعه آن کوشا باشیم اما اگر فکر کنیم بنیاد حفظ آثار به تنهایی از انجام رسالت‌های مهم برمی‌آیند، این گونه نخواهد بود.

استاندار اصفهان ادامه داد: امیدواریم  بنیاد حفظ آثار نیز توفیق یابد تا در انجام رسالت‌های مهم خود مانند گذشته موفق باشد و همه‌ نهادها مانند گذشته هم‌نوایی و همراهی که با سردار شیروانیان داشته‌اند را ادامه دهند و برای همراهی با سرهنگ رضایی بیش از گذشته کوشا باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

8 − 7 =

پیشنهاد سردبیر