صفحه اصلی » سیاسی » امنیت یکی از مهمترین دستاوردهای دفاع مقدس

امنیت یکی از مهمترین دستاوردهای دفاع مقدس

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس به ویژه امنیت حاکم در کشور، از سفارش امیرالمؤمنین به مالک اشتر برای جلب همکاری مادی، معنوی و فکری ایشان برای اداره حکومت سخن گفت و سفرهای استانی رئیس جمهور را نیز در همین جهت دانست.

❖ نویسنده: محسن ابوطالبیان | تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه فریدونشهر در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به نامه امام علی -علیه السّلام- به مالک اشتر بعد از منصوب کردن مالک به حکومت مصر و تأکید امیرالمؤمنین در آن نامه به لزوم استفاده از خراج مردم برای اداره حکومت، منظور از خراج را جلب همکاری مالی، معنوی و فکری مردم دانست.

حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی سفرهای استانی رئیس جمهور را در همین راستا عنوان کرد و از بیان خاطره‌ای توسط رئیس جمهور از سفر به سیستان و بلوچستان خبر داد که در آن سفر مردم راهکارهایی برای مشکلات خود بیان کرده بودند که به ذهن مسئولان نرسیده بود.

وی عنوان کرد: مردم اولین کسانی هستند که به فکر چاره اندیشی برای مشکلات خود می‌افتند لذا ارتباط رو در رو رئیس جمهور با مردم می‌تواند علاوه بر درک مشکلات مردم و شرایط ایشان، همکاری معنوی و فکری آن‌ها در جهت رفع مشکلات خود و کشور را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به دستاوردهای کشور در دفاع مقدس، «امنیت» را یکی از مهمترین این دستاوردها برشمرد و با اشاره به وضعیت مردم افغانستان و سایر کشورهای همسایه و تعدی که به حقوق و جان و مال و ناموس ایشان شده است، عنوان کرد: حکومتی که نتواند امنیت مردم کشور خود را تأمین کند محکوم به زوال است و بحمدلله بعد از 43 سال از تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران شاهد این امنیت در کشور هستیم که البته به راحتی نیز حاصل نشده و هزینه آن اهدای 250 هزار شهید دفاع مقدس، شهید مدافع امنیت، شهید مدافع حرم و غیره بوده است.

امام جمعه فریدونشهر 52 هزار کیلومتر اقیانوس پیمایی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران که برای اولین بار در تاریخ کشور ما اتفاق می‌افتد و شکستن تحریم‌های نفتی و سوختی ونزوئلا در سال گذشته و لبنان در هفته‌های اخیر با رساندن سوخت توسط کشورمان به این کشورها را نشانه اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: کشور ما در عرصه جهاد نظامی موفق بوده است ولی باید در عرصه جهادی فرهنگی، جهاد اعتقادی، جهاد اقتصادی و سایر عرصه‌های جهادی نیز به پیروزی برسد.

حجت الاسلام شامحمدی تصریح کرد: در نامه امام علی -علیه السّلام- به مالک اشتر، امیرالمؤمنین از مالک می‌خواهد به اصلاح مردم بپردازد و این نشان دهنده وظیفه والی و حاکم نسبت به فرهنگ مردم است.

وی ادامه داد: در سال‌های بعد از انقلاب کارهای عمرانی بسیاری در سطح کشور شده است ولی عرصه فرهنگی مظلوم مانده است و ما شاهد آن هستیم که به عنوان مثال در شهرستان فریدونشهر حتی یک مصلی که بُعد حکومتی نیز دارد احداث نشده است و لازم است دولت جدید بیشتر از گذشته به این مسائل بردازد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × سه =