صفحه اصلی » استان اصفهان » مهمترین دستاورد دفاع مقدس حرکت انقلاب در مسیر عاشورا بود/ هیچ کشوری بعد از جنگ جرأت حمله به ایران را پیدا نکرد

مهمترین دستاورد دفاع مقدس حرکت انقلاب در مسیر عاشورا بود/ هیچ کشوری بعد از جنگ جرأت حمله به ایران را پیدا نکرد

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: از بین همه دستاوردهای فرهنگی، اجتماعی علمی، اجتماعی، سیاسی، نظامی و غیره دفاع مقدس بزرگترین دستاورد به دست آوردن شهدا و حرکت در مسیری بود که انقلاب و نظام را به حادثه عاشورا و کربلا و الگوگیری از ائمه معصومین متصل کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ یادواره شهدای شهرستان فریدونشهر با حضور فرمانده سپاه صاحب الزمان -عجّل الله تعالی فرجه- استان اصفهان، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، مسئولان و مردم این شهرستان برگزار شد.

سردار مجتبی فدا در این مراسم با بیان این که جنگ ایران و عراق طولانی‌ترین جنگ 200 سال اخیر و تنها جنگ منطقه بود که در آن یک وجب هم از خاک کشور ما جدا نشد و به همین لحاظ شایسته برگزاری مراسم بزرگداشت است.

وی اظهار کرد: از بین همه دستاوردهای فرهنگی، اجتماعی علمی، اجتماعی، سیاسی، نظامی و غیره دفاع مقدس بزرگترین دستاورد به دست آوردن شهدا و حرکت در مسیری بود که انقلاب و نظام را به حادثه عاشورا و کربلا و الگوگیری از ائمه معصومین -علیهم السّلام- متصل کرد.

این یادگار دفاع مقدس با اشاره به این که جنگ در شرایطی به کشور ما تحمیل شد که جمهوری اسلامی آغازین روزهایی استقرار خود را می‌گذراند، این سؤال را مطرح کرد که انقلاب اسلامی چه منافعی از غرب را مورد تهدید قرار داد که تنها هشت روز بعد از پیروزی انقلاب در 22 بهمن شورش ضدانقلاب را در مهاباد رقم زد و به دنبال آن تجزیه طلبی و دمیدن در اختلافات قومی قبیله‌ای در نقاط مختلف کشور را به راه انداخت اما حضور مردم در صحنه، دفاع از انقلاب و پشتیبانی از امام خمینی -رحمة الله علیه- این توطئه‌ها را خنثی کرد.

فرمانده سپاه استان اصفهان عنوان کرد: هرچند هزاران شهید در این سال‌ها به کشور تحمیل شد که تنها شهدای ترور توسط منافقین کوردل از رئیس جمهور و نخست وزیر گرفته تا کسبه بی‌گناه 17 هزار نفر بیان شده است اما سرعت انقلاب در حرکت به سمت آرمان‌های خود کند نشد.

سردار فدا گفت: دشمنان انقلاب سرانجام دیوانه‌ای مثل صدام را پیدا کردند، در اختلافات نژادی دمیدند و ارتش او را تجهیز کردند تا به کشور ما حمله کند و جالب است بدانید رژیم بعث عراق در ابتدای حمله به ایران ۲۲۰ هزار نفر نیروی ارتشی داشت و با وجود این که در طول دفاع مقدس بخش اعظمی از نیروهای آن از بین رفتند و به عنوان مثال تنها در عملیات‌های فتح المبین و الی بیت المقدس یک سوم نیروهای ارتش عراق اسیر و کشته شدند، اما وقتی ایران قطعنامه را پذیرفت در پایان جنگ، تعداد نیروهای سازمان دهی شده ارتش عراق ۷۵۰ هزار نفر بودند.

وی با برشمردن میزان تجهیزات اضافه شده به ارتش صدام در طول دفاع مقدس اظهار کرد: در دفاع مقدس تمام دنیا در مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند؛ همه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس دلارهای نفتی خود را به سمت صدام روانه کردند و 30 کشور به طور مستقیم از صدام حمایت کردند و حتی در حالی که به ما سیم خاردار هم نمی‌فروختند، انواع سلاح‌های شیمیایی و هسته‌ای را در اختیار صدام قرار دادند ولی در مقابل این مدیریت امام راحل بود که بر همه این تلاش‌ها فائق آمد و سبب پیروزی ما بر دشمن شد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس راز پیروزی رزمندگان اسلام در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح عراق را الگوگیری از عزت عاشورایی و سرمشق قرار دادن پیروزی خون بر شمشیر دانست.

فرمانده سپاه صاحب الزمان -عجّل الله تعالی فرجه- بیان کرد: ملت ایران شاه را بیرون کرده بود تا سرنوشت خود را به دست خود رقم بزند و دیگر شاهد آن نباشد که سفرای کشورهای غربی نمایندگان مجلس و فرمانداران کشور ما را منصوب کنند لذا نمیتوانستند در مقابل هجمه دشمن کوتاه آمده و از این نظام اسلامی دفاع نکنند.

سردار فدا ادامه داد: به برکت همین استقامت، در طول ۳۳ سال بعد از جنگ تحمیلی هیچ کشوری جرأت حمله به ایران را پیدا نکرده است و چنان غنی شده‌ایم که ملوانان و تفنگداران ابرقدرت‌های جهان که به آبهای کشور ما تعدی کرده‌اند را در خلیج فارس دستگیر کرده و به زانو درمی‌آوریم و پهپاد متجاوز به حریم هوایی کشور را منهدم کرده و یا می‌نشانیم.

وی به حضور آمریکایی‌ها در منطقه و شرارت ورزی‌هایشان اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها ۲۰ سال افغانستان را چپاول کردند اما در نهایت شبانه بدون اطلاع، امکانات خود را رها کردند و از این کشور خارج شدند و حتی به التماس کردن افتادند که طالبان به آن ها دو روز مهلت دهد اما این اتفاق نیافتاد و همه دیدند که در حالی که سگ‌های خود را سوار هواپیما کردند و از افغانستان خارج کردند کسانی که حامیان آن‌ها در این کشور بودند را رها کردند و با خود نبردند.

این یادگار دفاع مقدس با اشاره به این سخن رهبر انقلاب که فرمودند هر جا حرکت ضذ آمریکایی باشد ما مقتدرانه پشت آن هستیم، وعده ایران بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی را یادآور شد که هزینه این اقدام تروریستی را خروج آمریکا از منطقه دانسته بود و تصریح کرد: بعد از خروج کامل آمریکا از افغانستان، هم اکنون شاهد خروج نیروهای آمریکایی از عراق نیز هستیم.

فرمانده سپاه استان اصفهان با اشاره به این که هرگاه در مقابل دشمن نهراسیدیم، به موفقیت دست پیدا کردیم، گفت: هزینه کشور برای حفظ انقلاب تقدیم 220 هزار شهید بود اما این خسارت کمتر از سازش و سرسپردگی به غرب بود چرا که ثابت شده است اگر با غرب سازش کنیم به کمتر از دست برداشتن ما از اسلام، عقاید، ارزش‌ها و منافع ما راضی نخواهد شد.

سردار فدا در بخش دیگری از سخنان خود به نقش جمهوری اسلامی در جبهه مقاومت و حفظ استقلال کشورهای منطقه پرداخت و با بیان این که کشورهایی که طی سالیان گذشته موفق شدند بر داعش و گروهک‌های تروریستی پیروز شوند اذعان می‌کنند که تنها کشوری که صادقانه پشت سر ما ایستاد جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی گفت: ما ثابت کردیم مدافع حرم هستیم و به برکت انقلاب و نظام و صبر و استقام خانواده‌های شهدا از چنان اعتباری در جهان برخوردار شدیم که امروز ما را به عنوان ام القرای جهان اسلامی می‌شناسند.

این فرمانده بسیجی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، آن را ناشی از سوءمدیریت دانست و با بیان این که مردم مسئولیت دارند در این رابطه از حکومت و مسئولان مطالبه گری کنند، خطرنشان کرد: باید بدانیم که دولت جدید نمی‌تواند معجزه کند و برای حلّ این مشکلات باید صبر کنیم و در دام دشمنی نیافتیم که بعد از ناامید شدن از کشور، تلاش دارد با جدا کردن مردم از انقلاب بر ما پیروز شود.

فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان در پایان سخنان خود با اظهار این که کرونا تاکنون به اندازه ۵۰ درصد شهدای دفاع مقدس از کشور تلفات گرفته است، این تلفات سنگین را ناشی از بی توجهی و عدم رعایت دستورات بهداشتی عنوان کرد و افزود: امروز شرایطی فراهم شده است که تزریق واکسن برای مهار کرونا در اولویت همه امور قرار گرفته است و با وجود این که با تلاش‌های دولت واکسن به میزان مورد نیاز وارد کشور شده و در حال وارد شدن است اما عده‌ای از تزریق آن سر باز می‌زنند.

سردار فدا گفت: بعد از آغاز واکسیناسیون ثابت شده است کسانی که هر دو دز واکسن را تزریق کرده‌اند یا دیگر مبتلا نشده‌اند و یا اگر مبتلا شده‌اند خیلی ضعیف گرفتار کرونا شده‌اند لذا امروز واکسن ظرفیتی است برای توانمندسازی و قوی کردن کشور و جای دارد همه در این جهت تلاش کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − 11 =