صفحه اصلی » اجتماعی » دانش آموزان امروز در خدمت به انقلاب و مردم تفاوتی با دانش آموزان دهه پنجاه و شصت ندارند/ طراحی برنامه های بسیج دانش آموزی ذیل سندهای بالادستی کشور

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی:

دانش آموزان امروز در خدمت به انقلاب و مردم تفاوتی با دانش آموزان دهه پنجاه و شصت ندارند/ طراحی برنامه های بسیج دانش آموزی ذیل سندهای بالادستی کشور

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گفت: بسیج دانش آموزی در سه سند در عرصه های مختلف پژوهشی، علمی و آموزشی برنامه های خود را طراحی کرده که این سندها بیانیه گام دوم انقلاب، سیاست های ‌کلی مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش و سند تحولی بنیادی آموزش پرورش است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲ - شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ مجتبی باستان صبح امروز در آیین اختتامیه چهاردمین لیگ علمی پایا اظهار کرد: دانش آموزان در دفاع مقدس نقش آفرین بودند و  ۳۶ هزار شهید دفاع مقدس از دانش آموزان بودند و در دوران سازندگی نیز نقش پررنگی داشته و همچنین بسیاری  المپیادهای جهانی را فتح و در رشته های مختلف صاحب رتبه هستند.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور تصریح کرد: دانش آموزان با درس خواندن و خدمت به مردم جا پای شهیدان گذاشته و نوجوان امروز با نوجوانان گذشته تفاوتی ندارند و دانش آموزان دهه هشتاد و نود با دهه پنجاه و شصت تفاوتی در خدمت به انقلاب ندارند.
وی با اشاره به فرازهایی از وصیت نامه شهید محمد علی رضایی دانش آموز شهید به دانش آموزان توصیه کرد که کارهای خود را فقط برای رضای خدا انجام دهند، گفت: کمک به مستضعفان، مبارزه با استکبار و داشتن نگاه جهانی فرازهایی از این وصیت شهید است که نیاز است، دانش آموزان به آن توجه کنند.

باستان دانش اموزان را مهمترین سرمایه کشور عنوان و گفت: شهید رضایی که شهیدی ۱۳ ساله است خود را تابع ولایت می نامد که ولایت مداری نیز باید مد نظر دانش آموزان باشد.

وی ادامه داد: بسیج دانش آموزی در سه سند در عرصه های مختلف پژوهشی، علمی و آموزشی برنامه های خود را طراحی کرده که این سندها بیانیه گام دوم انقلاب، سیاست های ‌کلی مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش و سند تحولی بنیادی آموزش پرورش است.

مجتبی باستان گفت: در بیانیه گام دوم هفت عرصه عنوان شده که اولین عرصه علم و پژوهش است و توصیه به علم اندوزی است؛ در سند تحولی بنیادین اموزش پرورش برای یک دانش اموز دانا و توانا سه ویژگی تلاش گری، دانایی و توانایی را عنوان می کند.

وی گفت: دانش آموزان باید پژوهش، اموزش و تربیت را کنار هم مد نظر قرار دهند و نباید نگاه فقط به مباحث علمی داشته باشد و دانش آموزان پیشگامان گام دوم انقلاب باید به جز مباحث علمی بحث های پژوهشی و تربیتی توجه داشته و زندگی خود را بر اساس تنظیم کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده + دوازده =