صفحه اصلی » تولیدی » میزبانی شهدای نصف جهان از جاماندگان اربعین حسینی(ع)

میزبانی شهدای نصف جهان از جاماندگان اربعین حسینی(ع)

فرمانده ناحیه بسیج امام‌صادق (ع) گفت: به این صورت برنامه ریزی صورت گرفته است که هر فردی و خانواده‌ای، تشکل فرهنگی و هیئتی بصورت جمعی و انفرادی، با پرچم و نماد حسینی به سمت گلستان شهدا حرکت کنند که این مکان میعادگاه همه عاشقان امام حسین در شهر اصفهان است

تاریخ انتشار: ۰۰:۰۴ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۵

محمد نصر در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: برای اینکه شور حسینی در اربعین زنده نگاه داشته شود، بچه‌های هیئتی و مذهبی به میدان آمدند و یک حرکت خودجوش مردمی شکل گرفته است؛ این حرکت برای گرامیداشت یاد شهدا و برای کسانیکه از حرکت در مسیر نجف تا به کربلا جامانده‌اند، است، این جا به عشق امام حسین و به یاد پیاده روی اربعین، هر دلسوخته و عاشق امام حسینی از هر نقطه‌ای در شهر و در شب و روز اربعین به سمت گلستان شهدا و زیارت اصحاب امام حسین حرکت می کند.
فرمانده ناحیه بسیج امام‌صادق (ع) افزود: گلستان شهدا و تخت فولاد یک مکان مقدس در شهر اصفهان است و شهدا اصحاب امام حسین بودند؛ در واقع شعار این حرکت خودجوش مردمی این است که اگر ما محروم از پیاده روی مسیر نجف تا به کربلا شدیم، به این طریق عشق خود را اعلام کرده و نمی‌گذاریم شور و عشق حسینی در اربعین حسینی در شهر ما کمرنگ شود و در دل‌ها بماند که به لطف خدا مردم بتوانند در سالهای بعد پس از بازشدن مسیر در آن حرکت کنند؛ این راه نیز برای مردمی که جامانده هستند باقی بماند تا بتوانند عرض ارادت بکنند.

وی ادامه داد: به این صورت برنامه ریزی صورت گرفته است که هر فردی و خانواده‌ای، تشکل فرهنگی و هیئتی بصورت جمعی و انفرادی از محل خودشان، با پرچم و نماد حسینی به سمت گلستان شهدا حرکت کنند که این مکان میعادگاه همه عاشقان امام حسین در شهر اصفهان است، در این حرکت بسیج نیز نقش آفرین است؛ هر حرکتی که مردمی باشد و در راه امام حسین و در راه اعتلای فرهنگ عاشورایی و اربعینی باشد، قطعا بسیج هم نقش آفرین است.
نصر اظهار داشت:در این حرکت پایگاه‌های بسیج هم نقش آفرینی کردند تا به لطف خدا در نهایت صلابت و با رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی انجام شود، برنامه ریزی شده است که به لطف خدا دستورالعمل‌های بهداشتی نیز رعایت شود و در واقع این عشق امام حسین است که همه را گرد هم اورده است و اینگونه می‌خواهند ارادت خود را نشان بدهند.
محمد نصر گفت: این عشق به امام حسین به این طریق مردم را در شهر اصفهان به حول امام حسین گرد اورده است، با این شعار الی اصحاب الحسین به سمت گلستان شهدا که اصحاب امام حسین هستند حرکت می‌کنند؛ پایگاه‌های بسیج در محله‌ها برای خدمت رسانی فعال هستند.
نصر درمورد برنامه پیاده روی روز اربعین در اصفهان گفت: روز اربعین حسینی بعد از نماز صبح مردم از محله‌خود بصورت انفرادی و خانوادگی یا بصورت هیئتی و جمعی با رعایت فاصله و آوا و نوای حسینی به سمت گلستان شهدا حرکت می‌کنند؛ از سایر نقاط شهر اصفهان سه مسیر اصلی داریم که منتهی به گلستان شهدای اصفهان است و موکب‌های امام حسین بیشتر در این سه مسیر اصلی برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین مستقر شده‌اند، یک مسیر از خیابان بزرگمهر، میدان بزرگمهر به سمت گلستان شهدا است، مسیر دوم از پل خواجو و میدان فیض به سمت گلستان شهدا است و مسیر سوم از میدان آزادی به سمت گلستان شهدا خواهد بود.
وی ادامه داد:در گلستان شهدا با همکاری بنیاد شهید و مدیریت گلستان شهدا برنامه ریزی شده است که در خود گلستان نیز موکب‌هایی برای خدمت رسانی به زائرین امام حسین و اصحاب امام حسین برقرار باشد؛ تعداد موکب‌ها در طول مسیر بسیار زیاد است تا کمتر تجمع و ازدحام شکل بگیرد و با رعایت مسائل بهداشتی پذیرایی و خدمت رسانی انجام شود؛ سعی شده است که موکب‌ها به نحوی طراحی بشود تا تداعی حرکت اربعین حسینی در کربلا باشد و خاطرات زنده بماند.
فرمانده ناحیه بسیج امام‌صادق (ع) عنوان کرد: زیارت اربعین نیز بصورت مکرر و به فاصله نیم ساعت الی ۴۵ دقیقه در گلستان شهدا قرائت می‌شود. برنامه ریزی شده است که زائرینی که در گلستان شهدا تشریف می اورند بتوانند در فواصل مختلف از زیارت اربعین نیز بهره‌مند شوند.

نصر در پایان تاکید کرد:در واقع این حرکت شعار آن لبیک به فرمان حضرت اقا هست که در بیانی می‌فرمایند در روز اربعین باید یاد حقیقت و خاطره شهادت در برابر طوفان تبلیغات دشمن زنده بشود. اگر بسیج و مردم انقلابی شهر اصفهان در روز اربعین به میدان امده‌اند، جهت لبیک گویی به این فرمان است تا به لطف خدا یاد اربعین در شهر ما زنده نگه داشته بشود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

8 + سیزده =

پیشنهاد سردبیر