صفحه اصلی » اقتصادی » نصب 100کنتور هوشمند بر چاه های کشاورزی در شهرستان دهاقان

مدیر اداره منابع آب شهرستان دهاقان خبرداد؛

نصب 100کنتور هوشمند بر چاه های کشاورزی در شهرستان دهاقان

مدیر اداره منابع آب شهرستان دهاقان گفت: 100 کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی شهرستان دهاقان نصب شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۷ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت حاج حسنی، خاطر نشان کرد: 100 کنتور هوشمند آب بر روی چاه های کشاورزی و صنعتی در این شهرستان نصب شده که منجر به صرفه جویی 240 هزار مترمکعب آب شده است.

مدیر اداره منابع آب شهرستان دهاقان با اشاره به این که 178 حلقه چاه غیرمجاز در دهاقان شناسایی شده است، افزود: تا کنون 143 حلقه چاه غیر مجاز  پر و مسدودالمنفعه و بالغ بر 300 هزار مترمکعب آب صرفه جویی شد.

وی با بیان این که تا کنون مطالعات حریم و بستر 30 کیلومتر از رودخانه های شهرستان دهاقان انجام شده است، تصریح کرد: از سال گذشته تا کنون 8 هزار متر مکعب از اراضی حریم و بستر رودخانه شهرستان دهاقان رفع تصرف و آزاد شده است.

حاج حسنی با تأکید بر این که تا کنون 42 کیلومتراز مسیل و وردخانه های شهرستان لایروبی و ساماندهی شده اند، افزود: 3 پل غیر استاندارد هم چنین بر روی رودخانه شور تخریب شد.

وی با اشاره به این که در حال حاضر 44 کیلومتر از رودخانه های اصلی شهرستان در دست مطالعه حریم و بستر است، گفت: 25 کیلومتر مطالعات حریم و بستر و ساماندهی (فاز دوم) در حال تهیه است که در آینده ای نزدیک تکمیل و ارائه می شود.

حاج حسنی خاطر نشان کرد: مطالعه و تعیین حریم و بستر 50 کیلومتر از رودخانه های شهرستان دهاقان در دستور کار قرار دارد و مقرر شده در سال جاری با شرکت مشاور عقد قرارداد نمایند.

وی یادآور شد: رفع تصرف و لایه روبی بخش های بحرانی و دارای اولویت رودخانه های شهرستان دهاقان منوط به تامین اعتبار در دستور کار سال جاری این شرکت قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × دو =