صفحه اصلی » اجتماعی » تور ناشنوایان، اولین میهمانان رسمی بناهای تاریخی اصفهان پس از همه‌گیری کرونا

تور ناشنوایان، اولین میهمانان رسمی بناهای تاریخی اصفهان پس از همه‌گیری کرونا

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از برگزاری تور آشنائی با بناهای تاریخی و محورهای گردشگری اصفهان ویژه ناشنوایان اصفهان به‌مناسبت پاسداشت روز جهانی ناشنوایان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ علی کامیابی با اشاره به برگزاری تور ناشنوایان به عنوان اولین میهمانان رسمی بناهای تاریخی اصفهان پس از همه‌گیری کرونا، گفت: با توجه به فرارسیدن هشتم مهرماه روز جهانی ناشنوایان، در تفاهم این اداره کل با اداره کل بهزیستی استان، برنامه مشترک فرهنگی ویژه این دست از هموطنان با هویت جمعی خود، اجرا شد.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: براساس هماهنگی‌های به عمل آمده میان حوزه امور فرهنگی و روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و حوزه تشکل‌های اداره کل بهزیستی استان، امروز صبح، تور آشناسازی ناشنوایان با آثار تاریخی اصفهان برگزار شد.

وی افزود: در این تور، ناشنوایان اصفهانی در گروه‌های سنی مختلف، نوجوان، جوان و میان‌سال در قالب انجمن حامیان ناشنوایان اصفهان، از محورهای گردشگری میدان امام(ره)  و محور گردشگری دولتخانه صفوی اصفهان بازدید کردند.

کامیابی تصریح کرد: بررسی‌ها حاکی است که بسیاری از شرکت‌کنندگان در این تور آشنائی با محورهای تاریخی و گردشگری اصفهان، اولین بار بود که از این آثار به‌دلیل نقض عضو بازدید می‌کردند، لذا معتقدیم این رویدادهای فرهنگی نقش مهمی در افزایش آگاهی جامعه ایفاد می‌کند، لذا اعضای انجمن ناشنوایان اصفهان، اولین تور رسمی بازدید از آثار تاریخی اصفهان پس از بازگشایی بناهای تاریخی اصفهان در پایان پنجمین فراگیری بیماری کرونا در اصفهان به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × 3 =