صفحه اصلی » اجتماعی » سکان دار جدید شهر کلید دار شد/ مشارکت مردم در اراده شهر مملوس خواهد شد

سکان دار جدید شهر کلید دار شد/ مشارکت مردم در اراده شهر مملوس خواهد شد

شهردار اصفهان گفت: تعظیم شعائر اهمیت دارد، قصد و نیت همه خدمت بهتر به شهر بوده است، از ما نیز انتظار می‌رود به سمت تحول حرکت کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ صبح امروز  پنجشنبه هشتم مهرماه مراسم تکریم و معارفه شهردار اصفهان با حضور  استاندار اصفهان امام جمعه، نمایندگان مجلس، مدیران استانی و شهری، اعضای شورای پنجم شهر، اعضای شورای ششم برگزار شد.

*مشارکت مردم در اراده شهر مملوس خواهد شد

علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان  در این مراسم اظهار کرد: دغدغه مشترکی همگی ما عمران، آبادانی و پیشرفت شهر است، به هر تفکر، گروه و جناحی که تعلق داشته باشیم، نگرانی‌های مشترکی برای شهری که امانت دار آن هستیم، داریم، این شهر هویت داشته و باید از آن صیانت کنیم و آن را به عنوان امانت به آیندگان بسپاریم، بنابراین باید مراقب باشیم کاری نکنیم که این شهر آسیب ببیند.
شهردار اصفهان  افزود: رؤیای ما این است که اصفهان به سمت یک شهر اسلامی حرکت کند، برخی معتقدند وجود نشانه‌های اسلامی، شهر را اسلامی می‌کند، اما این فقط به پوسته شهر اختصاص دارد؛ در حالی که در شهر اسلامی باید عدالت موج زده و علم و عالم مورد تکریم قرار گیرند. در واقع روح شهر اسلامی تجلی اسماً الحسنی در دل شهر است، به میزان شدت ظهور اسماً الحسنی یک شهر می‌تواند ادعا کند اسلامی است.

وی ابراز داشت: تعظیم شعائر اهمیت دارد، اما صرفاً حفظ نشانه‌ها، شهر را اسلامی نمی‌کند، نمی‌توان ادعا کرد شهر اسلامی است اما بداخلاقی و بی‌عدالتی در آن موج بزند، نظام آفرینش احسن است، خداوند انتظار دارد انسان نیز به بهترین شکل عمل کند، زحمات زیادی در طول مدیریت شهری کشیده شده است، در این زنجیره خدمت همه به دنبال بهتر کردن حال و شرایط شهر بوده‌اند. قصد و نیت همه خدمت بهتر به شهر بوده است، از ما نیز انتظار می‌رود به سمت تحول حرکت کنیم، قرار نیست در آنچه داریم بمانیم و باید شرایط شهر را روز به روز بهتر کنیم.

*زق حلال برای شهرها اهمیت دارد

قاسم‌زاده اعلام کرد: امید است بتوانم شعار زندگی خوب در این شهر را با کیفیت بهتر رقم بزنیم و به سمت درآمدهای پاک حرکت کنیم تا روح شهر با این درآمدها جلا یابد. دارا بودن صرف منجر به کیفیت بخشی به زندگی نخواهد شد، رزق حلال برای شهرها هم اهمیت دارد.

وی بیان کرد: اکنون بودجه خوبی در حساب شهرداری اصفهان قرار دارد،  بخشی از بودجه امسال در وام و استقراض و بخشی از آن در درآمدهایی که مردم از آن ناراضی هستند ریشه دارد، باید راه حل‌های اساسی و جایگزین برای این موارد پیدا کرد؛ درواقع باید با مشارکت مردم شهر را از این حالت خارج و منابع پاک به شهرداری وارد کرد.

شهردار اصفهان متذکر شد: قرار است شهر با مشارکت مردم اداره شود در این راستا از همه نخبگان، بخش خصوصی و مردم دعوت می‌شود در آبادانی شهر به شهرداری کمک کنند، در این دوره مدیریت شهری قرار نیست فقط به محورها و معابر اصلی شهر توجه شود، بلکه در دل محلات آبادانی ایجاد می‌شود، مسئله‌شناسی و یافتن راه‌حل‌های مسائل شهر در همه ابعاد با کمک مردم انجام خواهد شد، معتقدم مدیریت شهرداری حرکت بر خط بهشت و جهنم یعنی پل صراط است که می‌توان از آن به بهشت رفته و یا به قعر جهنم سقوط کرد. از خداوند استمداد می‌طلبم که کمک کند در این مسیر موفق عمل کنیم و با خدمت به مردم به رضایت خداوند نیز دست یابیم.

* در چهار سال گذشته چالش وجود داشت و باز هم وجود دارد

علیرضا نصراصفهانی، رئیس شورای پنجم شهر اصفهان با حضور  در این مراسم اظهار کرد: خرسندیم که پس از چهار سال تلاش و کوشش شبانه‌روزی در شورای پنجم شاهد تودیع و معارفه مدیریت سابق و فعلی شهر اصفهان هستیم، از تمام کسانی که در این چهار سال مدیریت شهری را در ماموریت‌هایی که به عهده داشت یاری کردند به ویژه علمای شهر، استاندار و سایر مدیران استان تقدیر می‌کنم، هر دوره مدیریتی باید به بهترین نحو ممکن شهر را با ارزش افزوده تحویل آیندگان دهد و قطعا هیچ دوره‌ای از ارائه خدمات برای این شهر کوتاهی نکرده است.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: اصفهان سرمایه‌ای گران سنگ، گرانقدر و گران‌قیمت است که باید آن را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و مسائلش را پیش ببریم، همه ما در هر مسئولیت و مأموریتی که باشیم باید یار و یاور شهر باشیم و بدین سبب اگر قرار است اصفهان مسیر رشد و تعالی را طی کند همه باید هم‌سو شده و وحدت عمل و وحدت را  نظر داشته باشیم، در مسیری که چهار سال گذشته طی کردیم با چالش‌هایی مواجه بودیم که در همه دوره‌ها وجود داشته و یقیناً در این دوره نیز بازهم تکرار می‌شود و تنها راه نجات از آن وجود وحدت میان همه است.
وی اذعان کرد: هنگام انتقال دوره به بهترین نحو ممکن تجارب منتقل و جلسات مشترک برگزار شد تا آنچه در توان داریم را در خدمت شورای ششم بگذاریم و اگر بازهم نیاز باشد صادقانه در کنار این شورا خواهیم بود، در مسیر پیش‌رو به عنوان کسانی که روزی در شهر مسئولیت داشته‌ایم، مسائل شهر را رصد کرده و دیده‌بانانی منصف و مؤمن خواهیم بود و به دور از تحقیر، توهین و حاشیه‌سازی به مدیریت شهری کمک می‌کنیم، زیرا مردم به خدمت همه ما چشم دوخته‌اند لذا باید در وحدت و صمیمیت برای همه آن‌ها الگو باشیم.

نصر ادامه داد: امیدوارم که برنامه ششم توسعه شهر اصفهان به نتایج مطلوبی برسد و در پایان شورای ششم فرصتی برای مقایسه آن با دوره پنجم خواهد بود در حالی که این امکان برای شورای پنجم وجود نداشت چون یک دوره ۱۴ ساله قابل مقایسه با چهار سال نخواهد بود.

*موفقیت شهرداری خشنودی شهروندان را رقم میزند،

قدرت‌الله نوروزی، شهردار سابق کلانشهر اصفهان با حضور در این مراسم، اظهار کرد: در اولین روزهای مدیریت پنجم شهری نکاتی بیان شد و تا آخرین روز تلاش شد آن نکات که رؤیا و آرزوی ما بود را تحقق بخشیم، در چهار سال گذشته، همه فعالیت‌ها در راستای تحقق شعارها انجام شد، این دوران یکی از دوران درخشان شهر اصفهان بوده است به طوری که اکنون در هر نقطه‌ای از شهر و کشور، بزرگان و مردم از خدمات ارزشمند چهار سال گذشته سخن می‌گویند که آن را مدیون وحدت و یکپارچگی و حمایت همه افرادی هستیم که باید شهرداری را حمایت می‌کردند.

شهردار سابق کلانشهر اصفهان  افزود: نسبت به حاشیه‌سازان بی‌اعتنا بودیم تا کارها پیش رود، بودجه شهرداری اصفهان در ابتدای کار دو هزار و ۷۵۴ میلیارد تومان بود که ۳۳ درصد از آن در نیمه مهر ۹۶ تحقق یافته بود، تا پایان همان سال، ۷۰ درصد بودجه تحقق یافت اما ۸۰ میلیارد تومان بدهی طبق اعلام شورای شهر وجود داشت، با پیگیری‌های جدی در سال ۱۴۰۰، بودجه شهرداری اصفهان به حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید.

وی بیان کرد: از سال ۹۷ به بعد سیر تحقق بودجه صعودی بوده و در سال ۹۹، بودجه ۱۱۰ درصد تحقق یافته که ناگزیر شدیم با اصلاح بودجه، آن را به هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم که ۹۶ درصد آن تحقق یافت، اگر می‌خواستیم همچون سال ۹۶ عمل کنیم اکنون شهرداری باید ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهکار می‌بود، اما تا ابتدای مهرماه جاری ۴۱ درصد بودجه تحقق یافته است، بنابراین اگر با همین روند پیش رویم امسال نیز بودجه ۱۰۰ درصد تحقق خواهد یافت، همچنین میزان بدهی امسال دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که ۲۰ درصد بودجه است، این فرصتی برای مدیران جدید خواهد بود.

نوروزی تصریح کرد: در چهار سال گذشته هر دوشنبه به تهران می‌رفتم و با رئیس جمهور، معاون اول او و مدیرعامل بانک‌های مختلف ملاقات می‌کردم که منجر شد سه هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به اصفهان وارد شود تا خط یک مترو پس از ۱۷ سال، در کمتر از چهار ماه تکمیل شود،۱۵ درصد مابقی این خط تکمیل شد و بیش از ۱۶ هزار مسافر در این خط جا به جا می‌شوند.

وی اعلام کرد: حقوق کارکنان شهرداری امروز چهار برابر شده و رفاهیات کارکنان به بیش از ۱۶ میلیون تومان در سال رسیده است، امروز سالن اجلاس به زمین ننشسته و با هزینه هزار میلیارد تومانی افتتاح شد، همچنین، بخشی از رینگ چهارم در نیم‌رخ شرقی تکمیل شده و اخیراً نیز کلنگی در ضلع غربی آن با همکاری ارتش زده شده است، در حوزه فرهنگی، اکنون همه مناطق ورزشگاه و مراکز فرهنگی دارد، زینبیه امروز دیگر محروم نیست، زمینه فعالیت آماده است و شهر باید همواره با قدرت به جلو برود، مجموع مدیران سابق همگی آماده‌اند تا تجربه سال‌های گذشته خود را در بخش‌های مختلف به مدیران جدید ارائه داده و به آنها مشورت دهند.

نوروزی  متذکر شد:  شهر متعلق به همه ما است و باید به جایگاه واقعی خود برسد، از همه کسانی که با من همکاری کردند همچون آقای تهرانی، دکتر امیری و مهندس مظفر که با انگیزه من را همراهی کرده و در این چهار سال تمام تلاش خود را کردند، از معاونان، مدیران سازمان‌ها، شورای شهر، امام جمعه اصفهان، آیت الله مظاهری، دانشگاهیان، و همه مردم شهر اعم از نگهبانان، باغبانان، پاکبانان، رانندگان اتوبوس و تاکسی سپاسگزاری می‌کنم.

وی ادامه داد: اعضای شورای جدید و شهردار محترم بیش از همیشه موفق بوده و کارهایی که در سال‌های گذشته کلنگ آن زده و آغاز شد، همچون تئاتر شهر، تالار موسیقی و پل فردوسی ساخته و تکمیل شود، خطاب به مجموعه مدیریت شهری جدید می گویم آرزویم موفقیت شماست که خشنودی شهروندان را رقم میزند، امید است شما هم چهار سال آینده از دستاوردهای بزرگ خود سخن گویید و مردم را خرسند کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + 13 =