صفحه اصلی » استان اصفهان » شهر اصفهان را برای همه مناسب سازی کنید/ به معنویت شهرها باید توجه شود

امام جمعه اصفهان:

شهر اصفهان را برای همه مناسب سازی کنید/ به معنویت شهرها باید توجه شود

امام جمعه اصفهان گفت: مدیریت شهری باید در راستای مناسب‌سازی معابر برای معلولان و ایجاد یک پارک اختصاصی برای کودکان دارای معلولیت که امکان حضور در دیگر مکان‌های تفریحی را ندارند، اقدام کند، باید به زیبایی شهر رسیدگی زیادی شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله طباطبایی‌نژاد، در مراسم تکریم و معارفه شهردار اصفهان اظهار کرد: باید در دوران خدمت هدف جلب رضایت خدا باشد و این امر در گرو رضایت خلق است، نباید سرمایه شهر با سختی مردم به دست آید، اظهار کرد: یکی از راه‌هایی که شهرداری‌های کشور برای کسب درآمد می‌پیمایند، بهم زدن قواعد موجود در طرح‌های شهری است تا به وسیله آن جریمه وضع شده و منابع مالی شهرداری تأمین شود، اما آیا این رویه که در تمام کشور وجود دارد، درست است؟ بسیاری از شهرداری‌ها این رویه اشتباه را می‌روند لذا باید سعی کنیم از راه درست منابع مالی شهرداری اخذ شده و شهرداری که خود باید مجری قانون باشد، خلاف مسیر قانون قدم برندارد و تمام اقدامات در شهر حد و حدود مشخص و قانونی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: اگر منصفانه بنگریم در همه ادوار شهر کارهای زیادی شده است، گفت: بسیاری از کارها که در چند سال اخیر انجام شده، از دوره‌های قبل پایه‌گذاری شده بود و در چهار سال گذشته نیز اقدامات قابل قبولی انجام شد، در چند سال گذشته اگر به شهردار اصفهان تذکر می‌دادیم، وی می‌پذیرفت و قبول می‌کرد که از این نگاه از آقای نوروزی تقدیر می‌کنم. بسیاری از کارها را فکر نمی‌کردیم که انجام شود، اما با زحمت بسیار به مراحل خوبی رسید و امیدوارم شهردار بعدی آن را دنبال کند که پروژه اجلاس سران و سالن اجتماعات گلستان شهدا از جمله آن‌ها است.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: همچنان کارهای زیادی در کلانشهر اصفهان وجود دارد که باید انجام شود، خاصه به منطقه سه اشاره می‌کنم و درخواست دارم که بازسازی و نوسازی محلات این منطقه در دستور کار مدیریت شهری باشد.

وی ابراز کرد: مدیریت شهری باید در راستای مناسب‌سازی معابر برای معلولان و ایجاد یک پارک اختصاصی برای کودکان دارای معلولیت که امکان حضور در دیگر مکان‌های تفریحی را ندارند، اقدام کند، باید به زیبایی شهر رسیدگی زیادی شود،در بحران بی‌آبی لازم است از چمن‌های مصنوعی استفاده شود تا شهر از سرسبزی خود نیفتد و فضاسازی شهر در ایام جشن و عزا دنبال شود. از سوی دیگر لازم است جهت معنوی شهر در نظر گرفته شود که یکی از کارهای زمین‌مانده در این خصوص پخش اذان در نقاط مختلف اصفهان است که باید در دوره ششم پیگیری شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

11 − 6 =