صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » شاخص هوای اصفهان بر مدار نارنجی

شاخص هوای اصفهان بر مدار نارنجی

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر صبح امروز با میانگین ۱۰۶ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - جمعه ۱۴۰۰/۰۷/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۱۹، انقلاب و جِی با شاخص ۱۴۰، پروین با شاخص ۱۲۱، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۲۵، فیض و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با شاخص ۸۷، باهنر با شاخص ۹۹، رودکی با شاخص ۹۸، رهنان با شاخص ۸۹، فرشادی با شاخص ۹۴، کاوه با شاخص ۸۵ و میرزا طاهر با شاخص ۹۱ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۱۸ ناسالم برای گروه‌های حساس و شاهین شهر با شاخص ۵۵ و مبارکه با شاخص ۷۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − 1 =