صفحه اصلی » سیاسی » نقش قابل اثبات الهی ولایت فقیه، از هدایت جنگ تا کنترل کرونا

نقش قابل اثبات الهی ولایت فقیه، از هدایت جنگ تا کنترل کرونا

تاریخ چهل و سه ساله جمهوری اسلامی آینه روشنی در برابر همه نسل‌های کنونی و آینده بشریت برای اثبات نقش الهی ولی فقیه در جامعه است که در همه برهه‌های این نظام از شکل گیری انقلاب و مسائل داخلی کشور در آن برهه تا جنگ، فتنه‌های بعد از دفاع مقدس و حتی در دوران کرونا به وضوح قابل مشاهده و بررسی است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی ایران تاکنون این حکومت همواره در مقاطع حساسی قرار گرفته است و در موقعیت‌های ویژه و تهدیدآمیزی از طرف دشمن قرار داشته که هر گاه در این موقعیت‌ها انتخاب اشتباهی داشته است دچار دردسر و مشکلات بزرگی شده.

تاریخ چهل و سه سال انقلاب اسلامی ایران روشن و در پیش چشم مردم دنیا است. هر گاه جمهوری اسلامی در مقطعی بوده که هدایت آن توسط ولایت فقیه، این نعمت بزرگ الهی، انجام شده به بهترین شکل ممکن از این مقاطع حساس عبور کرده است اما از میان مقاطعی که در آن دیگران تصمیم گیرنده بوده‌اند بعضاً دچار خسران‌های سختی شده است.

تاریخ انقلاب برای اثبات کارکرد ولایت فقیه و عملکرد صحیح و بدون شاعبه رهبری الهی امت کافی است. از ابتدای انقلاب انواع و اقسام فتنه‌های داخلی و خارجی برای زمین زدن انقلاب شکل گرفت اما انقلاب نوپای ایران از همه این مقاطع به سلامت عبور کرد. از ماجرای تشکیل دولت موقت بعد از انقلاب گرفته تا ماجرای شورش گروهک‌های تروریستی و از دفاع مقدس گرفته تا تهدیدات آمریکا و یا فتنه‌های داخلی و غیره.

این که در دفاع مقدس چند فرمان به ظاهرنشدنی امام خمینی -رحمة الله علیه- که در هیچ مدرسه نظامی تحصیل نکرده بود سبب چه موفقیت‌های بزرگی برای ایران شد بر کسی پوشیده نیست. فرمان امام برای شکست حصر آبادان، فرمان امام برای انجام عملیات فتح المبین، فرمان امام برای حفظ جزیره مجنون و از این قبیل نمونه‌هایی بود که حتی بسیاری از فرماندهان نظامی انقلابی نیز در دل خود به نتیجه آن شک داشتند اما به دلیل ایمانی که به الله و به ولایت فقیه داشتند آن را برتابیدند و انجام دادند و در کمال ناباوری به موفقیت‌هایی رسیدند که اصلاً انتظار آن را نداشتند و این نبود جز به خاطر قدرت معنوی امام امت.

بعد از دوران دفاع مقدس و بعد از رحلت امام خمینی -رحمة الله علیه- نیز این مسیر توسط رهبر جدید ایران ادامه پیدا کرد. امام خامنه‌ای همانند امام راحل در همه مراحل حساس آن چنان کشتی بانی برای امت بود که اجازه نداد هیچ یک از فتنه‌های دشمن کارساز شود و خدشه‌ای به نظام وارد کند و در سخت‌ترین شرایط ممکن به واسطه حضور مردم درصحنه انقلاب، این کشتی را به پیش برد و هم اکنون با نهایت سرعت به سمت سرمنزل مقصود هدایت می‌کند.

همه این مباحث چیزی است که با متمرکز شدن بر روی تک تک وقایع انقلاب قابل بررسی است و نه تنها سخنی است که از طرف داخلی‌ها بیان می‌شود بلکه بسیاری از سیاستمداران و متفکران بزرگ جهان نیز به آن اذعان کرده‌اند.

کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل، در مورد رهبر ایران گفته است: «در ملاقات با (حضرت آیت‌الله العظمی) خامنه‌ای احساس کردم که کسی را مثل او ندیده‌ام. شخصیت معنوی ایشان چنان مرا گرفت که از خود پرسیدم چرا شخصیتی مثل من دبیر کل سازمان ملل باشد و از معنویات چیزی نداشته باشد! با دیدن آقای خامنه‌ای هم آن شخصیت‌هایی که مرا جلب کرده بودند فراموش کردم و تحت تأثیر شخصیت معنوی ایشان قرار گرفتم. من شخصیت‌های معنوی در دنیا زیاد دیده بودم، ولی هیچ‌یک، از مسائل سیاسی اطلاع نداشتند. با دیدن آقای خامنه‌ای قداست آن شخصیت‌های سیاسی از ذهن من پاک شد. من تعجب می‌کنم ایران با چنین شخصیتی چرا در بعضی جا‌ها می‌لنگد.»

یا کاندولیزا رایس وزیرسابق امور خارجه آمریکا و مشاور ارشد جرج بوش گفته رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهن‌ها، با صرف بیش‌ترین بودجه‌ها، در زمانی بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند، با یک سخنرانی یک‌ساعته خنثی کند.

این موارد بسیار است و مقصود از این مطلب تنها بیان نعمتی به نام ولایت فقیه است که به دلیل حضور در صحنه مبارزه با طاغوت ملت ایران به ایشان عطا شد. در مثالی دیگر تنها طی دو سال اخیر در ماجرای همه گیری کرونا نقش رهبر انقلاب و تصمیمات ایشان در کنترل این ویروس بسیار ثمربخش است.

ایشان در ابتدا با تشکیل ستاد ملی کرونا، در عین حال که حرکت‌ها علیه اپیدمی کووید19 را متمرکز و هماهنگ می‌کنند، سطح مقابله با آن را از سطح وزارتخانه به سطح حکومت ارتقا می‌بخشند.

سپس با به میدان آوردن بسیج و اجرای طرح شهید سلیمانی در ماه‌های اولیه اپیدمی را کنترل می‌کنند، بماند که برخی تصمیمات غلط امثال رئیس جمهور پس از این مسأله و البته جهش‌های دوباره ویروس مجدداً پیک‌های بعدی کرونا را رقم می‌زنند.

در آن بحران که سازمان بهداشت جهانی و متخصصین تنها راه رهایی از اپیدمی را واکسیناسیون دانسته و کشور می‌رفت تا از هول حلیم داخل دیگ بیافتد، همه انتقادات را به جان خریده اما از جان ملت دفاع کرده و دستور دادند هر واکسنی به غیر از واکسن انگلیسی و آمریکایی وارد کشور شود. تصمیم مهمی که اگر بیان نمی‌شد معلوم نبود چند سال دیگر چه اثرات ژنتیکی منفی در کالبد ایرانیان به جای می‌گذاشت.

ایشان در طول اپیدمی ویروس کرونا با تعطیل کردن سفرها، جلسات و مجامع حضوری خود به غیر از چند جلسه بسیار محدود و خیلی مهم آن هم با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی، به عنوان شاخص ترین الگوی یک شهروند قانون مدار لزوم رعایت مصوبات ستاد کرونا و تبعیت از متخصصان طب را متذکر شدند.

سرانجام با تزریق واکسن ایرانی برکت بار دیگر بر سخنان خود مبنی بر لزوم مراجعه به متخصص هر رشته و همچنین لزوم حمایت از تولید و ظرفیت‌های داخلی جامه عمل پوشیدند. این عمل ایشان سبب تقویت تولید داخلی در عرصه تولید واکسن کرونا شده و بر واکسیناسیون جامعه سرعت عمل بخشید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − 17 =