صفحه اصلی » اجتماعی » خبرنگاران را امین ترین مردم می دانیم/ دولت در بروزرسانی تجهیزات و تقویت پلیس، یاری رسان نیروی انتظامی باشد

خبرنگاران را امین ترین مردم می دانیم/ دولت در بروزرسانی تجهیزات و تقویت پلیس، یاری رسان نیروی انتظامی باشد

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: تفاوت شایانی نسبت به گذشته در خدمات پلیس احساس می شود البته قبول داریم که هنوز نارسایی هایی وجود دارد و انتظار ما از دولت ها این است که در تقویت پلیس، منابع انسانی و بروزرسانی تجهیزات به ما کمک کنند تا ما تکلیف خود را بهتر بجا آوریم.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۶ - شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار محمدرضا میرحیدری پیش از ظهر امروز در نشست صمیمی مدیران خبرگزاری ها و اصحاب رسانه با فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: جای شکرگزاری دارد که امروز متفاوت از گذشته و متفاوت از سایر کشورها محبت و مودت مردم در اقشار مختلف جامعه نسبت به پلیس هر روز بیشتر می شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان عنوان کرد: پلیس در جهت رسیدن به جایگاه واقعی خودش در بعد از انقلاب یک روند صعودی داشته و با اجرای طرح های مختلف در جهت ارتقا سطح معنویت در مجموعه پلیس تلاش می شود؛ پلیس از لحاظ رفتاری باید بتواند در جهت توجه‌ بیشتر به حق و حقوق مردم، نظام و انقلاب خود را تطبیق دهد.

*93 درصد جرائم کارکنان پلیس کاهش پیدا کرده است

وی افزود: همان طور که در کمسیون صیانت گفته و این قرارگاه از سال ٩٢ فعال شده است از سال ٩٢ تا ۶ ماهه اول سال ١۴٠٠ قریب به ٩٣ درصد جرائم کارکنانمان کاهش داشته است.

میرحیدری اذعان کرد: تأکید مقام معظم رهبری در جلساتی که با ایشان داشتیم این است که پلیس باید در تراز انقلاب اسلامی قرار بگیرد و ایشان هرساله ابراز رضایت کردند و فرمودند مسیری که انتخاب کردید هر ساله به هدف نزدیک تر می شود.

این مقام مسئول گفت: تفاوت شایانی نسبت به گذشته احساس می شود البته قبول داریم که هنوز نارسایی هایی وجود دارد و انتظار ما از دولت ها این است که در تقویت پلیس، منابع انسانی و به روزرسانی تجهیزات به ما کمک کنند تا ما تکلیف خود را بهتر بجا آوریم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: متاسفانه تا این زمان توجه لازم انجام نشده است و محدودیت ها و مشکلاتی وجود دارد همچنین کم توجهی هایی که مسئولان اجرایی نسبت به ما داشتند باعث شده ما نتوانیم حق و حقوق همکاران را بجا آوریم و دین ادا کنیم.

میر حيدري با اشاره به اینکه خلأ هایی وجود داشته و دارد، ادامه داد: فرمانده انتظامی با جدیت این را دنبال می کند در نشست هایی که نمایندگان با دولت قبل داشتند این مسائل بعنوان گلایه مطرح می شد که توجهی به آن نشد.

وی افزود: با همه دشمنی هایی که نظام استکباری علیه ملت بزرگ ما دارد و دنبال می کند، امنیت کشور ما امروز در سطح بین المللی و منطقه ای شرایط خوبی را دارد اما تاثیرات فرهنگی منفی که در جامعه ما ایجاد کردند، نمایان است.

میرحیدری تاکید کرد: همکاران ما با تمام وجود در جهت حفظ حقوق کشور تا پای جان ایستاده اند و حتی دشمنان اذعان دارند ایران از کشورهای امن سطح منطقه و دنیا محسوب می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: امروز با مشارکت مردم و برکت خون شهدا این افتخار را داریم که کشورمان در وضعیت خوبی قرار دارد و اصفهانی که بعنوان شهر شهیدان است و بعنوان پایتخت فرهنگ و تمدن محسوب می شود و نسبت به سایر استان ها شرایط خوبی دارد.

میرحیدری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ما خبرنگاران را امین ترین مردم می دانیم چرا که کار خبرنگاری کاری است که هر کس به سمت آن نمیاد و واقعا عشق و دلبستگی به اجتماع و حل مشکلات مردم باعث پایداری در این شغل علی رغم مشکلات و سختی ها شده است.

وی در مورد حضور خبرنگاران در ماموریت های پلیس که از پیشنهادات خود خبرنگاران در این جلسه بود با اشاره به مشکلاتی و سختی ها و خطراتی که در برخی ماموریت ها وجود دارد، افزود: البته می توان در برخی از طرح ها از همراهی خبرنگاران استفاده کرد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به مشکلاتی که بسته بودن پارکینگ صفه ایجاد کرده بود، گفت: بازگشایی پارکینگ کوه صفه در ستاد کرونا تقاضا شده است که نهایتا از اول مهر بازگشایی شده است.

وی با بیان اینکه شش بار از کلانتری بهارستان بازدید کردیم و آمادگی داریم یکی از یگان های امداد ما نیز در این مکان استقرار پیدا کند، بیان کرد: افرادی که کالا قاچاق می آورند؛ درآمد سرشاری دارند اما مجازات بازدارنده نیست؛ پیشنهاد دادیم برای بازدارنده بودن مجازات خودروهای این افراد مانند خودرو های مواد مخدر مصادره شود و دیگر مجازات و جریمه نقدی اثر نمی کند.

میرحیدری با بیان اینکه در مبارزه با شوتی ها طرحی را ایجاد کردیم که در گلوگاه های ورودی گیر کنند اما آن ها مسیر را تغییر می دهند و  نیاز است در این کار اساسی کنیم، ادامه داد: هفته نیروی انتظامی ۱۷ مهرماه به صورت رسمی است و شعار امسال پلیس هوشمند امنیت پایدار است.

*1920 برنامه در هفته نیروی انتظامی اجرا می شود

محمدرضا میرحیدری در مورد برنامه های هفته نیروی انتظامی گفت: اولین برنامه صبحگاه عمومی در روز اول بوده و در این هفته، ۱۳۵ برنامه اصلی و  ۱۹۲۰ برنامه در سطح استان است.

وی افزود: در روز دوم دیدار با مسئولان و بزرگان استان؛ روز سوم جلسه ارتباط مردمی، روز چهارم رزمایش مشترکی را با یگان های حفاظات ادارات خواهیم داشت، روز پنجم تقدیر از نمونه های ترافیکی، روز ششم غباروبی قبور شهدا و روز هفتم شرکت در نماز جمعه و ارائه گزارش بخشی از برنامه ها در این هفته است.

میرحیدری در مورد برنامه های ویژه این هفته بیان کرد: تشکیل شورای اداری استان، جلسه شورای تامین ویژه در جهت ارتفا سطح امنیت، نشست با روابط عمومی کل ادارات، تجلیل از سربازان نمونه که ۳۰۰ سرباز نمونه هستند، نشستی با ایتام ناجا، بزنامه و دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران نیروی انتظامی بخشی از این برنامه هاست

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: پلیس آگاهی اصفهان رتبه سوم کشور را کسب کرده است و تشخیص هویت رتبه اول و  در قسمت جناحی رتبه دوم است؛ ۱۲۴ درصد از قتل ها در اصفهان کشف شده است و در بحث سرقت هم رتبه سوم کشوری است.

وی افزود: پلیس فتای اصفهان رتبه اول کشور شده است و در جرم یابی اول در پیشگیری نیز اول و در نظارت بر صنوف و کشف عدله دیجیتال نیز رتبه اول را به دستآورده است؛ پلیس پیشگیری رتبه برتر کشور را آوردند در حوزه اشراف هم رتبه دوم و پلیس راهور در اشراف فرماندهی رتبه سوم کشوری داشته و پلیس راه در اشراف فرماندهی رتبه اول را به دست آوردند.

میرحیدری گفت: در نزاع فردی و درگیری که قبلا رشد داشتیم اکنون یک درصد کاهش داشتیم اما نزاع جمعی رشد داشته که البته عدد آن بسیار پایین است. در جرایم خشن در شش ماه ۴۸ درصد کاهش داشتیم؛ همچنین سرقت به عنف ۵۴ درصد کاهش، تجاوز به عنف ۴۶ درصد کاهش داشته است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 + سه =