صفحه اصلی » اجتماعی » نواخته شدن زنگ گردشگری در کاشان

نواخته شدن زنگ گردشگری در کاشان

زنگ گردشگری در هنرستان دخترانه «دستمالچی» شهرستان کاشان که دارای رشته گردشگری است نواخته شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ مهران سرمدیان در آئین نواخته شدن زنگ گردشگری در کاشان گفت: با توجه به بازگشایی بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری شهرستان پس از عبور از پنجمین مرحله از شیوع بیماری کرونا، راهنمایان افتخاری گردشگری در بناهای تاریخی کاشان مستقر شدند و به راهنمایی اولین گردشگرانی پرداختند که کاشان را مقصد سفر خود انتخاب کرده‌اند.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کاشان ادامه داد: دو نمایشگاه معرفی دستاوردهای صنعت گردشگری و برگزاری در کارگاه آموزشی در حوزه خدمات گردشگری به‌صورت مجازی از دیگر برنامه اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان در طول هفته گردشگری بود.

حجت ناصحی معاون گردشگری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کاشان نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر توسعه گردشگری در دستور کار این اداره در سطح شهرستان به‌ویژه در ایام پسا کرونا قرار گرفته، لذا تلاش داریم تا با توسعه آموزش‌های فراگیر به‌ویژه در راستای آموزش نیروهایی جوان و کارآمد کاشان را به یکی از اصلی‌ترین محورهای گردشگری شمال استان اصفهان تبدیل کنیم.

معاون گردشگری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کاشان ادامه داد: در حال حاضر بیش از 7 هتل، 30 اقامتگاه سنتی، 4 هتل و آپارتمان و 15 اقامتگاه سنتی با ظرفیت بیش از 2 هزار تخت در شهرستان کاشان فعال است. همچنین در این شهرستان یک‌هزار و هفت‌صد اثر تاریخی و طبیعی در شهرستان کاشان شناسایی شده که از این تعداد 325 اثر ثبت ملی و یک اثر ملموس ثبت جهانی و 2 اثر ناملموس به ثبت جهانی رسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 2 =

پیشنهاد سردبیر