صفحه اصلی » اجتماعی » شاخص هوای اصفهان در ۱۲ منطقه ناسالم است

شاخص هوای اصفهان در ۱۲ منطقه ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۱۷ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهار کرد: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۴۳، خیابان استانداری و میدان فیض با شاخص ۱۰۴، انقلاب با شاخص ۱۲۶، باهنر با شاخص ۱۰۶، پروین با شاخص ۱۱۶، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۳۵، فرشادی با شاخص ۱۰۳، کاوه با شاخص ۱۴۸، میرزا طاهر با شاخص ۱۱۰ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی با بیان اینکه شاخص هوا در خیابان جِی با میانگین ۱۶۳ ناسالم برای عموم شهروندان است، افزود: شاخص کیفی هوا همچنین در ایستگاه خیابان رودکی با شاخص ۸۲ و خیابان رهنان با شاخص ۸۳ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۱۰ ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۵۸ و مبارکه با شاخص ۷۴ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی آرام و پایدار در سطح استان، غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 3 =

پیشنهاد سردبیر