صفحه اصلی » اقتصادی » فرصت یک ماه به شهرداری اردستان برای پرداخت بدهی330میلیونی خود به اداره اوقاف

رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان خبرداد

فرصت یک ماه به شهرداری اردستان برای پرداخت بدهی330میلیونی خود به اداره اوقاف

رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان گفت: شهرداری اردستان بدهی هشت ساله ای بالغ بر 300 میلیون ریالی به اوقاف دارد که باید ظرف یکماه آینده آن را پرداخت کند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ مجید خامسی پور ظهر دوشنه در نشست خبری به مناسبت دهه وقف اظهار داشت: موقوفات شهرستان اردستان که درسامانه جامع اطلاعات و موقوفات اماکن متبرکه سازمان اوقاف ثبت شده 637 موقوفه است که از این مقدار581 موقوفه توسط خود اداره اوقاف و بصورت متصرفی اداره می شود.

وی افزود: در سطح شهرستان اردستان تعداد 257 موقوفه بصورت مسجد و انتفاعی داریم و یکهزار و 389 رقبه هم در اردستان اعم از زراعی، مسکن، تجاری و قنوات وجود دارد که 822 رقبه بصورت متصرفی و 567 رقبه بصورت غیر متصرفی وجود دارد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان گفت: شهرستان اردستان تعداد 64 امامزاده و بقاع متبرکه و پیر دارد و از ابتدای سال 1400 چهار اولویت را بصورت اولویت اصلی سرلوحه کار خود قرار داده ایم که یکی از آنها حفظ موقوفات، احقاق حقوق موقوفات، اجرای صحیح نیت واقفین خیر اندیش و احیای آبادانی در مسیر سرمایه گذاری از طریق دستورالعمل های قانونی که لحاظ شده است انجام می دهیم.

تعداد 25 جلد سند موقوفی در اردستان صادر شد

وی ابراز داشت: با همکاری اداره ثبت و اسناد اردستان در خصوص تثبیت مالکیت رقبات موقوفات کارهای خوبی انجام شده که در همین مورد از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 25 جلد سند مالکیت برای رقبات موقوفات اخذ شده که شامل  تعداد 47 رقبه می شود.

خامسی پور بیان کرد: شهرستان اردستان از ابتدای سال با عملکرد 150 درصد برنامه ها رتبه نخست اخذ اسناد را در سطح استان اصفهان به خود اختصاص داده است و پتانسل خیلی خوبی در سطح شهرستان از جهت تعامل و همکاری ادارات دارد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان تاکید کرد: در حوزه تثبیت مالکیت موقوفات تا پایان سال بیش از 50 مورد جلد سند اخذ خواهد شد و فعالیت خیلی موثری انجام خواهد شد و دفاع از حقوق موقوفات بصورت جد انجام خواهد شد و با پیگیری انجام شده تمام احکام به نفع موقوفات بوده و مبلغ 800 میلیون ریال طبق احکام صادره وصول شده است.

225 سند اجاره موقوفی در اردستان تنظیم شد

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون 225 سند اجاره تنظیم شده و تحقق 80 درصدی برنامه را داشته ایم و بعضی از مستاجرین همراهی لازم را در این زمینه ندارند که با اخطار و دعوت نامه و بعضا اظهار نامه پیگیری هایی انجام شده و تصمیم جدی داریم تا پایان سال تمام اسناد اجاره را به روز رسانی کنیم.

خامسی پوربا بیان اینکه از تعداد 225 سند اجاره تعداد 43 سند اجاره مربوط به اشخاص حقوقی همچون ادارات، ارگانها و بقیه اشخاص حقوقی می باشد و تعداد 182 سند اجاره با اشخاص حقیقی انجام شده است افزود: وصول مطالبات  از مستاجران با اخطار و دعوت انجام شده تا بدهی خود را بپردازند و مستاجران موقوفات طبق وظیفه ای که دارند نسبت به پرداخت حقوق موقوفات خود اقدام نکرده اند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان اردستان گفت: اخطار می کنم به کلیه مستاجران موقوفات شهرستان اردستان چه حقوقی و حقیقی که باید تا یکماه آینده نسبت به بدهی خود اقدام کنند که بالغ بر  یک میلیارد ریال مطالبات ما از اشخاص حقوقی است و یک میلیارد و 200 میلیون ریال  از اشخاص حقیقی است که شهرداری اردستان بدهی هشت ساله ای بالغ بر 300 میلیون ریالی دارد که بعد از یکماه بصورت حقوقی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 + سیزده =