صفحه اصلی » استان اصفهان » هوای اصفهان همچنان بر روی مدار ناسالم

هوای اصفهان همچنان بر روی مدار ناسالم

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۳۱ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛محمود مزارع اظهار کرد: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۸۳، جِی با شاخص ۱۹۳، پروین با شاخص ۱۷۱ و خیابان فیض با شاخص ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) و در ایستگاه خیابان میرزاطاهر با شاخص ۷۷ قابل قبول (زرد) است.

وی ادامه داد: شرایط کیفی هوا در خیابان استانداری با شاخص ۱۳۰، انقلاب با شاخص ۱۰۱، باهنر با شاخص ۱۱۸، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۲۰، رهنان با شاخص ۱۰۶، فرشادی با شاخص ۱۴۰، کاوه با شاخص ۱۳۹ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۶۹، شاهین شهر با شاخص ۶۳ و مبارکه با شاخص ۸۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استمرار سکون جوی در مناطق مرکزی استان، غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 − 4 =

پیشنهاد سردبیر