صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » حجت الله سلطانی دبیر برگزاری چرخه استعداد یابی یاوران حسینی شد

حجت الله سلطانی دبیر برگزاری چرخه استعداد یابی یاوران حسینی شد

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان در حکمی حجت اله سلطانی را به عنوان دبیر برگزاری چرخه استعداد یابی یاوران حسینی معرفی کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا عسگری زاده در حاشیه جلسه امروز که در سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان با اشاره به رویکرد سال های اخیر سازمان بسیج هنرمندان استان در عرصه های مختلف هنری و نگاه ویژه این سازمان به پرورش استعداد های هنری متعهد و طراز انقلاب اسلامی، اعلام کرد: کارشناسان و متخصصین این سازمان در دوسال اخیر با بررسی های متعدد و مجدانه در عرصه های مختلف و احصا نقاط قوت و ضعف هر کدام از 11 عرصه هنری فعال این سازمان نهایتا به تدوین طرح جامعه چرخه فرایند محور یاوران هنری انقلاب اسلامی با نام اختصاری” چفیه ” پرداخته و کانون های 27 گانه زیرمجموعه سازمان در سراسر استان ابلاغ شده است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان با بیان اینکه زیر شاخه های این طرح در عرصه های 11 گانه هنری تعریف و در حال اجراست، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان اصفهان در عرصه هنر شبیه خوانی دومین چرخه با عنوان یاوران حسینی در این عرصه برگزار شده که خوشبختانه با استقبال طیف وسیعی از علاقه مندان به این عرصه نه تنها در استان اصفهان بلکه در سایر استان های کشور قرار گرفته است. با توجه به تجارب ارزشمن معاونت فرهنگی هنری سازمان را با حفظ سمت به عنوان دبیر برگزاری این جرخه منصوب و از کلیه ادارات دولتی، موسسات مردمی، خیران و علاقه مندان به این عرصه خواهشمندیم با وی همکاری لازم را به عمل آورند.

حجت الله سلطانی نیز در این جلسه لازمه انجام یک کار موثر در عرصه هنری را مشارکت و همدلی کلیه متخصصین و دغدغه مندان آن عرصه را دانسته و ابراز امیدواری کرد با توجه به ظرفیت های ارزشمند استان اصفهان در عرصه هنرهای آئینی خصوصا تعزیه و شبیه خوانی بتوانیم با همراهی دیگر نهادهای هنری استان قدم موثری در این راستا برداریم.

وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از حاضرین روند برگزاری این چرخه را اینگونه تعریف کرد: چرخه استعداد یابی یاوران حسینی حاصل تحقیق و پژوهش انجمن تعزیه بسیج هنرمندان استان در یکسال گذشته دانسته وعلاقه مندان به شرکت در این رویداد بایستی مشخصات فردی خود را حداکثر تا تاریخ 17 مهرماه ارسال کنند تا کارشناسان سازمان در اولین فرصت در جداول مربوطه ثبت کنند.

سلطانی در پایان این فرایند را به نوعی برنامه تلویزیونی عصر جدید در عرصه تعزیه دانسته و گفت: امیدوارم بتوانیم تصاویر ضبط شده مراحل مختلف این رویداد را به منظور معرفی استعداد های برتر این عرصه به جامعه منعکس کنیم.

چرخه استعداد یابی یاوران حسینی در اواخر شهریور ماه فراخوان و تاکنون بیش از 370 نفر از کل کشور در این رویداد بزرگ ملی ثبت نام کرده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده − هفت =