صفحه اصلی » سیاسی » توصیه نائب رئیس مجلس به برخی از همسایگان/ بدانید با جمهوری اسلامی ایران دارید صحبت می کنید پس مراقب باشید

علی نیکزاد:

توصیه نائب رئیس مجلس به برخی از همسایگان/ بدانید با جمهوری اسلامی ایران دارید صحبت می کنید پس مراقب باشید

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کسانی که اسب دیگری را سوار شوند خیلی زود پیاده خواهند شد گفت: ماجراجویی توسط کسانی که در نقشه جغرافیایی دنیا هویت ندارند کار پسندیده ای نیست صلح و صفا و صمیمت و زندگی مسالمت آمیز در منطقه مدنظر و شعار جمهوری اسلامی ایران است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۹ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۴

علی نیکزاد در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ در پاسخ به این سوال که به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و آذربایجان موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحرکات و اتفاقات در شمال غرب کشور چیست اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به عنوان یک برادر بزرگتر دید حمایتی از همه همسایگان خود خصوصا آذربایجان داشته است و در مقاطع مختلفی ما به کشور آذربایجان چه در جنگ قبلی و چه در جنگ 44 روزه کمک کرده ایم بنابراین موضع جمهوری اسلامی ایران کاملا شفاف است ما هیچ گونه تغییراتی را در مرز نمی پذیریم.

* فرزندان آذری شمال غرب کشور خط شکن و حماسه آفرین هستند

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه مردم شمال غرب کشور سرباز ولایت و مقام معظم رهبری هستند خاطرنشان کرد: مردم شمال غرب کشور اول ایرانی و بعد ترک ربان هستند ترک های آذری در تاریخ ثابت کردند هر زمانی که به فرزندان آذری نیاز بوده با لشکر عاشورایی خط ها شکستند و حماسه ها آفریدند.

وی با بیان اینکه دین ما اسلام است و مسلمانیم خطاب به کشورهای همسایه توصیه کرد: بدانید با جمهوری اسلامی ایران دارید صحبت می کنید پس مراقب باشید در زمین خود بازی کنید و دنبال ماجرا جویی نباشید کسانی که اسب دیگری را سوار می شوند خیلی زود پیاده می شوند.

نیکزاد ادامه داد: قطع و یقین بدانید ما حرمت تمامیت ارضی همسایگان را داریم در مباحث سیاسی و اقتصادی همواره در پی حل مشکلات همسایه ها بودیم چه در روزهای سخت جنگ 44 روزه و چه در جنگ قبلی در مقاطعی ما به آنها کمک کردیم آن زمان که استاندار اردبیل بودم همه اینها را دقیق رصد و دنبال می کردیم.

* اقتدار، عظمت و توانمندی جمهوری اسلامی بر کل دنیا مبرهن و آشکار است

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماجراجویی توسط کسانی که در نقشه جغرافیایی دنیا هویت ندارند کار پسندیده ای نیست تصریح کرد: صلح و صفا و صمیمت و زندگی مسالمت آمیز در منطقه مدنظر و شعار جمهوری اسلامی ایران است اقتدار، عظمت و توانمندی جمهوری اسلامی بر کل دنیا مبرهن و آشکار است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − سیزده =

پیشنهاد سردبیر