صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » بخش هایی از جامعه به مسائل فرهنگی بی تفاوت هستند

انتقاد فرماندار اردستان:

بخش هایی از جامعه به مسائل فرهنگی بی تفاوت هستند

فرماندار شهرستان اردستان گفت: بعضا شاهد بی تفاوتی و عدم واکنش مناسب مردم یا بخش هایی از جامعه به یک سری موضوعات و ماموریت های فرهنگی هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛  حمید رضا تاملی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اردستان که به منظور آسیب شناسی عزاداریها برگزار شد اظهار داشت: توصیه و پیشنهاد می کنم زمانی که فضای جلسه ای در خصوص آسیب شناسی و بیان مشکلات و نقاط ضعف است مراقبت کنیم تا از جنبه های مثبت آن حقیقت و آن مطلب غافل نشویم وفاصله نگیریم.

وی افزود: در این اوضاع و احوال نابسامان جامعه و تنوع انواع و اقسام آسیب های اجتماعی  و اوضاع و احوالی که در بخشهای مختلف با سرمایه های اجتماعی بعضا مواجه هستیم شاهد بی تفاوتی و عدم واکنش مناسب مردم یا بخشهایی از جامعه به یک سری موضوعات و ماموریت ها هستیم.

*اصل و نفس برگزاری مراسمات عزاداری در این شرایط سخت یک ظرفیت عظیم است

فرماندار شهرستان اردستان گفت: اصل و نفس این برگزاری مراسمات هیئت ها و این حضور و شور با هر نیت و هر روشی که در این شرایط سخت اقتصادی و بیماری کرونا برگزار می شود واقعا یک ظرفیت عظیم و برجسته و بسیار بزرگی است که این هم مخصوص جهان تشیع است و ایران هم در دنیا این افتخار را دارد تا از این ظرفیت بهره مند شود.

وی ابراز داشت: اگر موضوعاتی هم در این بین وجود داشته باشد که به عنوان معایب مطرح می شود باید برگردد به تعبیر موضوعی که می گوید هر عیبی که وجود دارد از مسلمانی ماست و اسلام به خودی خود مشکلی ندارد.

تاملی بیان کرد: لازم است تا در بخشهای دیگر و بصورت تخصصی تر ا حضور متولیان هیئت ها و مداحان و وعاظ این موضوعات باید به تفسیر بررسی شود و مسائلی از این دست به جای رویکرد بررسی مسئله بعد از وقوع به قبل ازاتفاقات مربوط کنیم و دو سه ماه زودتر از عزاداریها در خصوص این نگرانی ها  بحث و گفت‌وگو کنیم.

فرماندار شهرستان اردستان تاکید کرد: دغدغه ای را ائمه جمعه همیشه در خصوص رویدادهای طول سال در خصوص نحوه واکنش شهرداریهای سطح شهرستان نسبت به آن رویداد مذهبی و انقلابی و مناست های ملی وجود داشته  و مشکلاتی که شهرداریهای ما امروزبه لحاظ ساختار نیروی انسانی و منابع مالی با آن درگیر هستند کمتر اجازه داده مدیریت شهری در خصوص موضوعات فرهنگی  آن اقدام مناسب را در زمان خود انجام دهد.

وی تصریح کرد: پیشنهاد می شود تا در این مقطع زمانی که در هفته های آغازین  دوره ششم شوراها هستیم و شهرداران آینده هم در آستانه انتخاب هستند یک اتفاقی رقم بخورد برای پرداختن هر چه بیشتروبهتربه موضوعات فرهنگی شهرستان و ادای دین و ماموریت شهرداری در حوزه های فرهنگی یک نفر را به عنوان کارشناس فرهنگی باید داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × چهار =