صفحه اصلی » اجتماعی » نحوه ثبت سفارش کتاب دانش آموزان اتباع فاقد کد یازده رقمی

نحوه ثبت سفارش کتاب دانش آموزان اتباع فاقد کد یازده رقمی

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد: تاکنون 461 هزار نفر از اتباع خارجی سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت و دریافت کرده اند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۶ - شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ ثبت سفارش کتاب درسی برای دانش‌آموزان اتباع خارجی همانند دانش آموزان ایرانی است؛ به شرطی که اطلاعات دانش‌آموزان اتباع خارجی برای ثبت سفارش کتاب درسی، در سامانه «سیدا» مورد تأیید مدیر مدرسه قرار گرفته باشد تا کتاب به مدرسه ارسال شود، تا زمانی که هویت دانش‌آموزان اتباع خارجی احراز نشده باشد امکان ثبت سفارش و ارسال کتاب فراهم نمی‌شود.

بر اساس این گزارش، دانش‌آموزان اتباع خارجی که کد 11 رقمی از وزارت کشور دریافت و در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند، کتاب درسی خود را دریافت کرده‌ و هیچ مشکلی در این زمینه ندارند، اما افرادی که کد 11 رقمی دریافت نکرده‌اند به این معنا است که هنوز ثبت نام نکرده‌اند و امکان ثبت سفارش کتاب درسی وجود ندارد. از آنجایی که سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی متصل به سامانه ثبت نام دانش آموزی «سیدا» است، نداشتن کد ملی به هیچ عنوان مانعی برای ثبت نام این دانش آموزان در سامانه کتاب نیست و این دانش آموزان پس از ثبت نام در سامانه سیدا و دریافت کد دانش آموزی به راحتی می توانند برای سفارش کتاب درسی اقدام کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

11 − سه =