صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش ۵۷ درصدی تماس با پلیس/ باید جاذبه‌های جرم در جامعه کاهش پیدا کند

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خبرداد؛

افزایش ۵۷ درصدی تماس با پلیس/ باید جاذبه‌های جرم در جامعه کاهش پیدا کند

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مبارکه گفت: مبارکه علی‌رغم پراکندگی جغرافیایی و محورهای مواصلاتی مختلف با شرایط بسیار مطلوب امنیتی مواجه است و امروز به جرئت می‌توان گفت که شهروندان مبارکه بیش از ۹۸ در این شهرستان احساس امنیت می‌کنند

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۱ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛  سرهنگ رضا محمدی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی یادآور خاطره هزاران شهید سرافراز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است که با نثار جان خود و با رشادت و ایثارگری امنیت پایدار که در شأن نظام مکتبی جمهوری اسلامی تأمین کردند و امنیت امروز را برای مردم به ارمغان آوردند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مبارکه گفت: نیروی انتظامی در همه برنامه‌ها و مناسبت‌های مختلف با انجام مأموریت‌های مختلف به‌صورت میدانی حضور پیدا می‌کند و با هماهنگی بین بخشی و استفاده از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی تلاش بسیار مؤثری انجام می‌دهد و با پیشگیری از وقوع جرم، کشف جرم و مقابله با سوداگران مرگ و توزیع‌کنندگان مواد مخدر مأموریت خود را به‌صورت ویژه پیگیری می‌کند.

وی افزود: امنیت تولید اجتماعی است و همه آحاد جامعه نقش به سزایی در آن دارند و همچنین امنیت فردی و عمومی در جامعه بسته به نوع همکاری و مشارکت آحاد مردم است و سهم همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی در قانون تعیین‌شده است.

سرهنگ محمدی بیان کرد: هر فردی که در جامعه نسبت به امنیت فردی و جامعه باید پاسخگو باشد و احساس مسئولیت کند؛ نیروی انتظامی برای رضایت مردم با ارائه خدمات بی‌منت و خالصانه توانسته است امنیت عمومی را در جامعه به‌خوبی فراهم کند.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی شهرستان مبارکه توانسته است با ارزیابی دقیق و منظم و نیازسنجی امنیتی با برگرفته از رویکرد پلیس محله محور معضلات و آسیب‌های محلات را شناسایی و بر اساس قانون برخورد قاطع و قانونی داشته باشد.

فرمانده انتظامی مبارکه با بیان اینکه پلیس با همکاری سایر دستگاه‌های امنیتی توانسته است تمام شاخص‌ها و مؤلفه‌های امنیتی که بر اساس ناجا است را خوبی تأمین کند، خاطرنشان کرد: مأموریت‌های ما در یک سال گذشته متأثر از شیوع کرونا بوده است و در این راستا هم بیش از پنج هزار خدمت به سایر دستگاه‌ها ارائه شد تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه خدمات بهتر به مردم نیروی انتظامی مشارکت داشته است و تلاش کردیم بهبود خدمت رسانیم بتوانند مأموریت هود را به‌خوبی دنبال کنند.

وی تصریح کرد: اقدامات فرهنگی باید از طریق دستگاه‌های فرهنگ‌ساز و نهادهای فرهنگی برای رفع آسیب‌های اجتماعی انجام شود و قطعاً اقدامات فرهنگی اثرگذاری بیشتری از حضور فیزیکی پلیس دارد.

سرهنگ محمدی بیان کرد: مردم شهرستان مبارکه از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ درصد بیشتر با پلیس تماس گرفتند و خوشبختانه با تلاش همکاران در ناجا، ۲۳ افزایش کشفیات کالای قاچاق و باندهای قاچاق را داشتیم؛ دستگیری سارقین در شهرستان هم ۴۶ درصد افزایش داشته است و همچنین ۳۲ درصد افزایش برخورد با سوداگران مرگ را داشتیم.

وی گفت: شهرستان مبارکه علی‌رغم پراکندگی جغرافیایی و محورهای مواصلاتی مختلف با شرایط بسیار مطلوب امنیتی مواجه است و امروز به جرات می‌توان گفت که شهروندان مبارکه بیش از ۹۸ در این شهرستان احساس امنیت می‌کنند؛ این افتخار با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران من در ناجا و همکاری سایر دستگاه‌ها که برای حفظ و صیانت از این امنیت تلاش می‌کنند، مسیر شده است و اصحاب رسانه می‌توانند در کنار پلیس آرامش را در جامعه تزریق کنند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مبارکه با تأکید بر اینکه باید جاذبه‌های جرم در جامعه کاهش پیدا کند، بیان داد: فضای مجازی یک فرصت خوب و مناسبی است که باید از آن به‌درستی استفاده کرد اما شناسایی مخلان امنیت و برخورد با آن‌ها در دستور کار پلیس است؛ اما اگر کسی در فضای مجازی عفت عمومی را جریحه‌دار کند و باعث سلب آسایش برای مردم شود، شود پلیس متولی امنیت است و پیگیری‌های لازم را می‌کند و در این زمینه هم مماشاتی نداریم و ضرورت داشته باشد با جدیت برخورد کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه − 2 =