صفحه اصلی » سیاسی » چهار پروژه در بخش آب در استان فعال است/ اگر سازمان برنامه، بودجه بدهد مشکل آب شرب برای 5 سال آینده رفع می شود

استاندار سابق اصفهان:

چهار پروژه در بخش آب در استان فعال است/ اگر سازمان برنامه، بودجه بدهد مشکل آب شرب برای 5 سال آینده رفع می شود

استاندار سابق اصفهان در مورد آب شرب اصفهان گفت: اگر سازمان برنامه بودجه، بودجه برای طرحی که در حال انجام است بدهد در بحث آب شرب تا یک ماه آینده و تا پنج سال حداقل اصفهان بزرگ قطعی آب نخواهد داشت.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه استاندار اصفهان اظهار کرد: تاریخ گواه است که دو گروه از انسان ها جاودان بوده اند گروه اول عالمان و حکیمان و عارفان و مخترعان که با دانش و ایده خود مانند مشعل راه علم قرار گرفتند و تمدن ساز بوده اند.

استاندار پیشین اصفهان تصریح کرد: گروه دوم کارمندان، کارکنان، مدیران و خدمتگذاران که با خدمت شایسته خود توانستند به نیکی در حافطه یاد شوند و به یادگار می مانند؛ البته و صد البته شهیدان جایگاه ویژه دارند.

رضایی گفت: سرمایه گذاری در زیرساخت های اساسی و توجه به بنیادهای پیشرفت و توسعه، پرداختن به مسائل روزمره از مسائل و وظایف مهم مدیران و کارگزاران است.

وی ادانه داد: بهره گیری از فرهیختگان و صاحبان اندیشه از نیروی انسانی در کالبد مدیریت و دوری جستن از انسان های فرومایه از مهمترین رسالت مدیران است.

وی افزود: در این مدت مدیریت در مهمترین منطقه جغرافیایی یعنی استان اصفهان گام هایی را در زیر ساخت های اساسی توسعه و رونق با توجه به آموزه های دینی و الهی، اسناد بالادستی، سیاست های مدیریتی در جمهوری اسلامی در قالب برنامه هایی را تدوین و در راستای تحقق آن ها اقداماتی انجام دادم.

رضایی در مورد برخی از اقدامات گفت، افزود: تدوین، تصویب و ابلاغ طرح آمایش استان که جزء معدود استان ها است، توسعه استان به سمت علم و فناوری با تشکیل منطقه ویژه علم و فناوری، توسعه دولت الکترونیک به عنوان یک الزام اساسی از اقدامات انجام شده است.

رضایی ادامه داد: توجه جدی به آموزش و پژوهش عمران بعنوان زیرساخت مهم تصمیمات خرد و کلان داشتیم تا حدی که از پاییز ٩٧ تا بهار ١۴٠٠ درصد بیکاری استان ۵.٢ دهم درصد کاهش یافته است، رشد ارزش افزوده صنعت، شکل گیری محور نوآوری و توجه به پروژه های پیشگام فناوری داشته ایم.

وی با بیان اینکه در این سه سال بالغ بر ۶۰۰ هکتار افزایش گلخانه ها در اصفهان داشتیم در مورد دیگر اقدامات گفت: شناسایی ١٣ فناوری با قابلیت صادراتی، تهیه سند اقتصاد مقاومتی مبتی بر فناوری و و نوآوری و پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی را پیش بردیم که در این زمینه، استان رتبه اول و دوم را داشته است.

عباس رضایی گفت: از پساب بعنوان آب مورد نیاز صنایع استفاده شد که رقمی معادل ٨۵٠میلیارد تومان در بعضی از شهرهای استان اصفهان توسط واحدهای بزرگ صنعتی سرمایه گذاری شده است که پساب را خریدند و در مقابل در حال اجرای فاضلاب شهر و روستاها هستند.

وی بیان کرد: عملیاتی شدن پالایش نفت خصوصی، ۶۳۳ مگاوات برق انرژی خورشیدی در حال گسترش است؛ تسهیل برنامه سازگاری با کم آبی که در شش راهبرد اصلی و ۲۶ برنامه عملیاتی در بخش های کشاورزی، صنعتی، محیط زیست، تامین آب شرب که در پایان سال ٩٩ در شورای عالی آب به تصویب رسیده است.

استاندار پیشین اصفهان گفت: در بخش راه و راه آهن، قطار سریع السیر تهران اصفهان فعال شده و همچنین دو خطه شدن اصفهان و بافق به اتمام رسیده است در بخش آب چهار پروژه فعال در استان در حال انجام است.

وی در مورد آب شرب اصفهان ادامه داد: اگر سازمان برنامه بودجه، بودجه برای طرحی که در حال انجام است بدهد در بحث آب شرب تا یک ماه آینده و تا پنج سال حداقل اصفهان بزرگ قطعی آب نخواهد داشت. در بحث آب، برای کاری که این در سه سال انجام شده است در مقایسه با بقیه سال ها و حتی بعد از انقلاب و اعلام آمادگی برای مناظره می کنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 − دو =