صفحه اصلی » استان اصفهان » برداشت زعفران از مزارع روستای علوی کاشان

برداشت زعفران از مزارع روستای علوی کاشان

تولید کننده زعفران در کاشان گفت: نیاز نداشتن به ماشین آلات کشاورزی برای برداشت، متقارن نبودن زمان برداشت این محصول با دیگر محصولات کشاورزی ن از مزیت‌های کشت محصول زعفران است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ وحیدرضا رمضانی با اشاره به اینکه روستای علوی نخستین روستا در شهرستان کاشان است که در آن زعفران کشت شده است، اظهار کرد:  روستای علوی با سطح زیرکشت حدود ۵۰ هکتار بزرگترین تولید کننده زعفران در منطقه کاشان است.

تولیدکننده نمونه زعفران کاشان، زمان گل‌دهی محصول زعفران را از اواخر مهر تا اواخر آبان بیان کرد و افزود: از ویژگی‌های شاخص محصول زعفران نیاز به آب کم است که در بهار و تابستان احتیاج به آب ندارد و می‌تواند جایگزین محصولات پر آب شود.

وی با بیان اینکه، حدود ۲۵۰ کیلو زعفران خشک از مزارع روستا برداشت می‌شود، گفت: نیاز نداشتن به ماشین آلات کشاورزی برای برداشت، متقارن نبودن زمان برداشت این محصول با دیگر محصولات کشاورزی و به کارگیری بیشتر روستاییان را از دیگر مزیت‌های محصول گران قیمت زعفران بیان کرد.

رمضانی، زعفران روستای علوی به عنوان مرغوب ترین محصول یاد کرد و گفت: علت مرغوبیت زعفران این روستا داشتن آب و هوای مناسب و نظارت مهندسان جهادکشاورزی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − چهارده =