صفحه اصلی » ورزشی » زورخانه اردستان بعد از 10 سال تکمیل خواهد شد

رئیس ورزش و جوانان شهرستان اردستان:

زورخانه اردستان بعد از 10 سال تکمیل خواهد شد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردستان گفت: با رسیدن تخصیص ها می توان گام بلندی را در تکمیل پروژه زورخانه اردستان بعد از 10 سال انجام داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس روحانی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته ورزش و جوانان اظهار داشت: هفته تربیت بدنی از 26 مهر تا دوم آبان ماه با شعار«ایران تن درست، ایران همدل، ایران قوی» نامگذاری شده است که اولین روز آن با نام «مسیرامید، مدال نشاط» آغاز و در آخرین روز آن با شعار«ورزش، آئین اخلاق و مهربانی به پایان خواهد رسید که برنامه هایی در این هفته پیش بینی شده است.

وی افزود: با پیدایش بیماری کرونا از سال 98 یکی از اقشاری که بیشترین آسیب را متحمل شدند ورزشکاران بوده اند و این موضوع با توجه به اینکه شناسایی خوبی روی بیماری انجام نشده بود همه  با یک سوال مواجه شدند که آیا ورزش بکنند یا خیر و همین موضوع با دستورات تعطیلی هایی را در پی داشت و بخشی از کلاسهای ورزشی تعطیل شدند.

کاهش چشمگیر ورزشکاران سازمان یافته اردستان

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردستان گفت: ورزشکاران سازمان یافته شهرستان اردستان در سال 98 بالغ بر یکهزار و 700 نفر بود که این آمار در سال 1400 به 350 نفر رسیده و خیلی از کلاسها تعطیل شد چون مربیان مایل به همکاری نبودند یا بعضا خانواده ها مایل به رفتن فرزندشان به کلاسها نبودند.

وی ابراز داشت: یکی از رشته هایی که در سه شهر اردستان، زواره و مهاباد فعال بود رشته اسکیت بود و تحت الشعاع قرار گرفت و تعطیل شد و آمار آن بسیار پایین آمد و کلاسهای رزمی و همچنین ژیمناستیک که مدال آوربود نیمه تعطیل شد و بعضی رشته ها کلا تعطیل شدند.

روحانی بیان کرد: شهرستان اردستان دارای 39 هیئت ورزشی بوده که بعضی از آنها غیر فعال هستند و همچنین پروژه های عمرانی هم با حضور خیران مسیر خوبی را طی کرده است و با توجه به ضعیف بودن تخصیص ها منتها پروژه ها تعطیل نشده اما جزء شهرستانهایی هستیم که پروژه فعال داریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردستان همچنین تاکید کرد: پروژه زورخانه اردستان در حال تکمیل شدن است و 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بالغ بر یک میلیارد اعتبار برای آن در نظر گرفته شده و با توجه به اعتبارات ملی، تملک دارایی و ارزش افزوده که بودجه های خوبی در نظر گرفته شده با رسیدن تخصیص های آن می توان گام بلندی را در تکمیل این پروژه انجام داد و بعد از 10 سال این پروژه تکمیل می شود.

وی با اشاره به تکمیل بعضی از زمین های چمن مصنوعی در سطح شهرستان تصریح کرد: با تکمیل تعدادی از این زمینها در آینده نزدیکی تعداد زمین های چمن مصنوعی فوتبال در شهرستان اردستان به تعداد 10 زمین خواهد رسید که هر زمین بالغ بر 650 میلیون تومان هزینه دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردستان همچنین در خصوص تعمیرات استخر شنای اردستان که چندسالی است تعطیل شده افزود: پروژه استخر در ابتدای سال98 تعمیرات آن شروع شد و سقف مجموعه کلا تعمیرات آن انجام شد و با توجه به اینکه دیون زیادی برای مجموعه به وجود آمد و چون اوراق بود به آنها تعدیل می خورد و تاسیسات فنی و روشنایی آن هم به روز رسانی نشد که تخصیصات در سال 99 هم پایین بود که با تزریق تخصیص ها در روند رو به جلوی تکمیل استخر اتفاقهای خوبی رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده + ده =