صفحه اصلی » ورزشی » فوتبال ایران نباید به دو تیم ختم شود!/ فدراسیون تجهیز لیگ برتر به کمک داور ویدیویی را تسریع کند

مدیرعامل باشگاه سپاهان:

فوتبال ایران نباید به دو تیم ختم شود!/ فدراسیون تجهیز لیگ برتر به کمک داور ویدیویی را تسریع کند

مدیرعامل باشگاه فرهنگی، ورزشی فولاد مبارکه سپاهان گفت: روز اولی که آمدم برای کمک داور ویدیویی اعلام آمادگی کردم و ما نباید از داشتنش محروم باشیم، اقدامات اجرایی‌مان را برای آوردن کمک داور ویدیویی شروع کرده‌ایم و با بعضی باشگاه‌ها هم همراه شده‌ایم اما از فدراسیون می‌خواهیم در انجام این مساله سریع تر عمل کند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد رضا ساکت پیش از ظهر امروز  پنج شنبه ۲۹ مهرماه  در نشست خبری اصحاب رسانه به مناسبت هفته سپاهان در مجتمع مطبوعاتی اصفهان اظهار کرد: پیشاپیش هفته سپاهان، ایام بزرگداشت و تاریخ بلند باشگاه سپاهان را که از یک تا هفت آبان است و در واقع تجلی آن دوم آبان است به هواداران تیم تبریک می گویم. به کمک اندیشه و قلم اهالی رسانه می‌خواهیم تا هفته سپاهان را گرامی بداریم.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی، ورزشی فولاد مبارکه سپاهان افزود: بعد از سال ۱۳۸۶ و رویداد بزرگ جهانی که برای اولین بار برای یک باشگاه ایرانی اتفاق افتاد. باشگاه به این تصمیم رسید که روزی را به نام سپاهان نام گذاری کند و  این  برای ایران و برای هر فردی که قلبش برای ایران می تپد افتخار بزرگی است.

وی ابراز داشت: از کسانی که از سال ۱۳۳۲ با نام شاهین آغاز کردند و در ادامه با نام سیمان سپاهان و سپاهان ادامه دادند تشکر می‌کنیم. در هفته پیش رو برنامه‌های مختلفی تا پایان هفته برگزار می‌شود. در کشور دو دسته باشگاه وجود دارد. فوتبال کلاب‌ها و اسپورت کلاب‌ها جزو این دو دسته هستند. فقط پنج باشگاه در کشور وجود دارند که SC و اسپورت کلاب هستند که باشگاه سپاهان از بهترین باشگاه‌های این دسته است. اهداف باشگاه استعدادیابی، سالم سازی جامعه و تلاش برای انجام مسوولیت‌های اجتماعی است. در بخش بانوان ۶۷ سپاهانی، در بخش‌های پایه ۱۱ سپاهانی و در بخش بزرگسالان ۴ سپاهانی به عضویت تیم ملی در آمدند.

ساکت تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ گره کور سی ساله ورزشگاه نقش جهان باز شد و این ورزشگاه به عنوان بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین ورزشگاه کشور شناخته شد و به مدت ۲۵ سال در اختیار باشگاه سپاهان قرار گرفت. کارکنان شرکت فولاد مبارکه در بخش کمک به بیماران کرونایی نیز زحمت می‌کشند و به بیمارستان‌ها کمک می‌کنند. سپاهان در ۲۳ رشته ورزشی فعالیت می‌کند و این نشان می‌دهد این باشگاه همراه با وزارت ورزش و جوانان مسیر خودش را ادامه می‌دهد. اولین باشگاهی هستیم که مستندات‌مان را به سازمان لیگ ارائه دادیم و همچنین نظام جامعه هواداری را تنظیم کردیم و به سازمان لیگ ارسال شد.

وی  در خصوص تیم والیبال سپاهان و استفاده از  بازیکنان بومی‌ اعلام کرد: رویکرد من و هیات مدیره را در فوتبال دیدید، معتقد هستیم که از ظرفیت‌های داخلی هم‌ باید استفاده شود. والیبال اصفهان دچار افول جدی شده است و در پایه‌های تیم ملی کم‌ترین نماینده را دارد اما با این وجود به پایه‌ها نگاه ویژه‌ای داریم. مهرداد سلطانی مربی اصفهانی در کنار کادر مربی‌گری سپاهان حضور دارد اما نگاه‌مان این است که اصفهانی‌های دیگری را هم بیاوریم. با معنوی‌نژاد هم صحبت کردیم که او را جذب کنیم اما او بیش‌تر تمایل دارد لژیونر شود.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی، ورزشی فولاد مبارکه سپاهان با اشاره به کیفیت پایین تصویربرداری بازی‌های فوتبال اذعان کرد: مسوولان صدا و سیما هم‌چنین دغدغه‌ای دارند. صدا و سیما با کم‌ترین امکانات این تصاویر را آماده می‌کنند. همانگونه که استان فارس این امکانات را دارد، استان اصفهان هم نیاز به چنین شرایطی دارد. من هم همین دغدغه را دارم. این هفته واحد سیار هم قطع شد و با حداقل‌ها این تصاویر تهیه شده است. امیدوارم رئیس جدید صدا و سیما این مشکل را حل کند، ضمن این‌که هماهنگی‌هایی هم بین فولاد مبارکه و روابط عمومی شده بود و امیدوارم شرایط فراهم شود.

وی در خصوص حق پخش تلویزیونی و کمک داور ویدیویی خبر داد: حق پخش خیلی مهم است که در ایران داده نمی‌شود و یک مبلغ ناچیزی به باشگاه‌ها داده می‌شود. در رابطه با پخش تلویزیونی فوتبال ایران فقط دو تیم نیست و نمی‌شود تیم‌های دیگری مثل فولاد، سپاهان و تراکتور را نادیده گرفت. روز اولی که آمدم برای کمک داور ویدیویی اعلام آمادگی کردم و ما نباید از داشتنش محروم باشیم. فدارسیون امروز روی این موضوع دارد فعالیت می‌کند. اقدامات اجرایی‌مان را برای آوردن کمک داور ویدیویی شروع کرده‌ایم و با بعضی باشگاه‌ها هم همراه شده‌ایم اما از فدراسیون می‌خواهیم در انجام این مساله سریع‌تر عمل کند. ضمن این‌که برنامه ریزی سازمان لیگ مشکلات جدی دارد و ما باید بدانیم برنامه‌ بازی‌ها به چه صورت است تا تدارکات لازم را انجام دهیم.

ساکت با اشاره به ارتباطات باشگاه سپاهان با باشگاه‌های خارجی بیان کرد: این ارتباطات برای ما مهم است. ما در تعامل با باشگاه‌هایی مثل زنیت، سانتاکلارا و فرایبورگ هستیم و تعاملات مختلفی شامل جلسات مختلف در حوزه‌های مختلف، استعدادیابی، بازی‌های دوستانه و اردو و هم‌چین بحث رسانه جزو این تعاملات است. ما در بحث آموزش کار کردیم و بارها افرادی را برای یادگیری به کشورهای مختلف فرستادیم که بسیار مفید بود.

وی ادامه داد: ما می‌خواستیم با زنیت بازی کنیم اما برنامه‌های لیگ همه چیز را بهم ریخت. پیونیک ارمنستان به اصفهان خواهد آمد تا با ما بازی کند. نجف عراق از ما دعوت کرد تا با آن‌ها بازی کنیم اما برنامه‌ریزی‌ها مانع برگزاری این بازی است. همه این کارها با حساب انجام شده و نگاه‌مان به ارتباطات بین‌المللی است. پورتو هم جزو باشگاه‌هایی است که با شهر اصفهان خواهر خواندگی دارد و خودمان را موظف می‌دانیم که در بخش ورزشی با این باشگاه تعامل داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی،ورزشی فولاد مبارکه سپاهان در رابطه با طرح دهکده المپیک باشگاه سپاهان اعلام داشت: شرکت فولاد مبارکه خودش را در بحث توسعه پیشرو می‌داند و این دغدغه را داریم تا این طرح را انجام دهیم.

ساکت درباره میزبانی‌ها در اصفهان متذکر شد: ما ظرفیت خوبی داریم اما چرا نباید در هندبال یا بسکتبال میزبان باشیم؟ ۶ نفر از تیم هندبال ما پارسال کرونا گرفت. ما هم می‌توانیم پروتکل‌ها را رعایت کنیم. فوتبال و والیبال شرایط میزبانی را فراهم کردند و از آن‌ها تشکر می‌کنم اما دیگر رشته‌ها هنوز در این مساله مشکل دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

8 − سه =