صفحه اصلی » اقتصادی » استقبال خوب کشاورزان برخواری از کشت ذرت علوفه ای

استقبال خوب کشاورزان برخواری از کشت ذرت علوفه ای

معاون فنی جهاد کشاورزی برخوار با بیان اینکه کشاورزان شهرستان استقبال خوبی از کشت ذرت علوفه ای دارند، عنوان کرد: ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به کشت ذرت اختصاص دارد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۶ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱

معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان برخوار در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز گفت: در شهرستان برخوار ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت ذرت علوفه ای قرار دارد.

وی افزود: باتوجه به اینکه متوسط عملکرد ما در سال جاری ۶۰ تن در هکتار است، پیش بینی می شود که حدود ۲۴۰ هزار تن ذرت برداشت شود.

علی نیکبخت با بیان اینکه شهرستان برخوار یکی از قطب های صنعتی استان اصفهان است، عنوان کرد: این شهرستان دارای ۵۰۰ واحد دامداری صنعتی و نیمه صنعتی است که شرایط فروش ذرت نیز در آن ها محیاست؛ بنابر این کشاورزان شهرستان استقبال خوبی را از کشت ذرت داشته اند.

معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان برخوار اظهار کرد: روش برداشت ذرت علوفه ای به صورت کاملا مکانیزه است و در شهرستان نیز دستگاه های بسیار پیشرفته صنعتی برای برداشت محصولات کشاورزی وجود دارد.

نیکبخت در ادامه تصریح کرد: باتوجه به شرایط خشکسالی و کاهش منابع آبی، ان شاءلله در چند سال آینده آبیاری همه مزارع کشاورزی شهرستان برخوار به صورت قطره ای انجام خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تلاش بر این داریم که مصرف آب را در هر هکتار از مزارع ذرت کاهش بدهیم که البته با روش آبیاری قطره ای حدود ۳۰ درصد در مصرف آب نسبت به آبیاری سنتی صرفه جویی می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 − 3 =