صفحه اصلی » اجتماعی » شاخص هوای اصفهان در ۱۱ منطقه ناسالم است

شاخص هوای اصفهان در ۱۱ منطقه ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۳۸ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۳۴ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۶۹، خیابان استانداری با شاخص ۱۵۷، جِی با شاخص ۱۸۰، فرشادی با شاخص ۱۶۱ و فیض با شاخص ۱۵۶ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.

وی ادامه داد: کیفیت هوای خیابان باهنر با شاخص ۱۲۹، انقلاب با شاخص ۱۴۴، پروین و رودکی با شاخص ۱۱۶، خرازی با شاخص ۱۱۴ و میرزا طاهر با شاخص ۱۲۷ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

مزارع افزود: چهار ایستگاه پایش هوا در خیابان‌های رهنان، کاوه، دانشگاه و باغ غدیر امروز قطع است و شاخص کیفی هوا تنها در ایستگاه ورزشگاه میثاق با میانگین ۹۱ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۷۷ قابل قبول و در شاهین شهر با شاخص ۵۰ و مبارکه با شاخص ۴۱ در وضعیت پاک ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش دما، غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه − 5 =