صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۰۷ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۶ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۳۱، خیابان استانداری با شاخص ۱۱۶، انقلاب و باهنر با شاخص ۱۰۳، پروین با شاخص ۱۲۲، جِی با شاخص ۱۲۵، خرازی با شاخص ۱۰۶، فیض با شاخص ۱۱۲ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۸ برای گروه‌های حساس (سالمندان، کودکان کمتر از پنج سال، بیماران قلبی و دارای مشکلات تنفسی) ناسالم است.

وی ادامه داد: شاخص کیفی هوا در خیابان رودکی با میانگین ۹۰، فرشادی با میانگین ۹۵ و کاوه با میانگین ۸۸ وضعیت قابل قبول (زرد) و در میرزا طاهر با شاخص ۱۸۶ شرایط ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۲۰ ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۵۸ و مبارکه با شاخص ۶۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش دما، غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 3 =