صفحه اصلی » اقتصادی » مرزهای کشور به‌روی گردشگران خارجی باز شد

مرزهای کشور به‌روی گردشگران خارجی باز شد

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور در سفر به اصفهان و در جمع خبرنگاران، از بازگشایی مرزهای کشور به‌روی گردشگران خارجی، براساس مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ علی‌اصغر شالبافیان با بیان اینکه مرزهای کشور به‌روی گردشگران خارجی باز شد، گفت: با فرارسیدن تدریجی دوران پساکرونا، تلاش‌های گسترده‌ای را در راستای رونق دوباره صنعت گردشگری آغاز کرده‌ایم.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور ادامه داد:  ستاد ملی کرونا براساس شرایط جدید کشور و پس از عبور از موج پنجم کرونا و افزایش واکسیناسیون در کشور و براساس درخواست این وزارتخانه، موافقت خود را با بازگشایی مرزهای کشور بر روی گردشگران خارجی صادر کرد.

وی افزود: این ستاد موافقت خود را با ورود گردشگران خارجی به کشور، منوط به رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی توسط گردشگران و همچنین جوامع میزبان کرده است.

شالبافیان تصریح کرد: این اقدام با رویکرد حمایت از کسب و کارهای رسمی و تاسیسات گردشگری است، به گونه‌ای که درخواست صدور ویزای ورود به ایران با موافقت وزارت امور خارجه از طریق دفاتر خدمات مسافرتی انجام شده و اقامت گردشگران خارجی نیز صرفا در واحدهای اقامتی دارای پروانه بهره‌برداری از سوی این وزارتخانه امکان‌پذیر خواهد بود.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور تاکید کرد: امیدواریم تا این اقدام دولت، منجر به رونق مجدد کسب و کارهای گردشگری شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 + نوزده =