صفحه اصلی » ورزشی » خط و نشان سپاهان برای رقیبان/ تنها زمین مسجدسلیمان زیر کشت رفته بود

خط و نشان سپاهان برای رقیبان/ تنها زمین مسجدسلیمان زیر کشت رفته بود

در هفته دوم لیگ برتر فوتبال سپاهان اصفهان با سه گل در مقابل نفت مسجد سلیمان پیروز شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ در بازی ابتدایی لیگ برتر فوتبا سپاهان اصفهان در ورزشگاه شهدای اهواز تیم نفت مسجدسلیمان را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و با شش امتیاز در صدر جدول قرار گرفت؛ در این وز بازی پدیده و مس رفسنجان نیز به دلیل عدم حضور تیم مشهدی برگزار نشد.

در این بازی سپاهان کار نفت را در نیمه اول تمام کرد و عطش پیروزی نزد بازیکنان سپاهان ادامه داشت و این تیم گل سوم را در دقایق پایانی نیمه نخست به ثمر رساند و کار نفت را تمام کرد و در نیمه دوم این تیم توانست حفظ نتیجه داشته باشد هر چند که در نیمه دوم نیز بازکنان ایتن تیم موقعیت هایی داشتند که نتوانستند از آن بهره ببرند.

سپاهان در این دو هفته عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست 5 گل به ثمر برساند و دروازه خود را بسته نگاه دارد که خط و نشان جدی برای رقبا است؛ فصل گذشته سپاهان در بازی های ابتدای امتیازاتی را از دست داد که در نهایت باعث شد در هفته های پایانی نتواند به قهرمانی برسد.

*حاشیه هایی از بازی سپاهان و نفت مسجد سلیمان

نفت مسجدسلیمان به دلیل خرابی زمین چمن ورزشگاه شهید بهنام محمدی نتوانست در زمین خانگی خود در هفته دوم لیگ برتر به میدان برود.

تیم نفت مسجدسلیمان  در حالی که قصد ورود به ورزشگاه شهدای فولاد اهواز را داشت، مسئولان ورزشگاه به دلیل پرداخت نشدن مبلغ لازم از این کار ممانعت کردند.

بازیکنان تیم نفت مسجدسلیمان حدود ۲۵ دقیقه پشت درب ورزشگاه ماندند تا در نهایت رئیس شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان چکی به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰  میلیون ریال صادر کرد و مجوز حضور تیم نفت در ورزشگاه داده شد.

عدم به موقع حضور بازیکنان در ورزشگاه موجب شد تا زمان گرم کردن ۲ تیم قبل از شروع مسابقه کمتر  از حد معمول باشد.

در حالی که بازی‌های لیگ بدون تماشاگر است حدود ۵۰ هوادار تیم نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه حضور داشته و نظاره‌گر بازی بودند.

به منظور پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا بازیکنان و اعضای کادر فنی هر ۲ تیم پیش از شروع بازی به سمت هم نرفتند. همچنین ناظر مسابقه به همراه افسران فدراسیون پزشکی ورزشی پیش از شروع مسابقه با ماسک و دستکش مخصوص از وضعیت ورزشگاه دیدن کردند.

۲ بازیکن نفت به دلیل مصدومیت در این دیدار حضور نداشتند اما در سوی مقابل سپاهان با ترکیب کامل پا به این مسابقه گذاشت.

تعدادی از خبرنگاران و عکاسان که برای پوشش خبری قصد ورود به ورزشگاه را داشتند از حضورشان ممانعت شد که پس از ۴۵ دقیقه وارد ورزشگاه شدند.

آنالیزورهای فولاد در ورزشگاه حضور داشتند و بازیکنان هر ۲ تیم را به دقت زیر نظر گرفته‌اند.

اعتراض نیمکت نشینان تیم نفت مسجدسلیمان به داوری باعث شد که داور به یکی از مربیان این تیم کارت زرد نشان دهد.

در نیمه دوم محرم نویدکیا سرمربی سپاهان، ۲ بازیکن صلی تیم خود سروش رفیعی و شهریار مغانلو را تعویض کرد. شماری از مسئولان شهر مسجدسلیمان نیز در ورزشگاه حضور داشتند.

بازیکنان سپاهان  در نیمه اول توپ و میدان را در اختیار داشته و توانستند برای سه بار دروازه نفتی ها را باز کنند.

در نیمه دوم نفتی‌ها عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشتند اما نتوانستند در امر گلزنی موفق باشند.
در این دیدار مسعود ریگی بازیکن سپاهان کارت زرد دریافت کرد.

کادر فنی تیم سپاهان و بازیکنان پس از پایان بازی به جشن و شادی پرداختند.

هر سه گل این رقابت، در نیمه اول زده شد و نیمه دوم گلی به ثمر نرسید.

*مرزبان: سپاهان باید رفتار قهرمانانه داشته باشد/ تنها زمین مسجدسلیمان زیر کشت رفته بود

علیرضا مرزبان در خصوص برنامه‌ریزی سپاهان در فصل جدید و اینکه آیا این تیم قرار است اتفاق بزرگی را رقم بزند، اظهار داشت: تمام تلاش‌مان این است اول فوتبال باکیفیتی را به نمایش بگذاریم که تا به حال موفق شدیم. خودمان را تنها مدعی قهرمانی نمی‌دانیم تیم‌های خوب و بهتری هم هستند. باید باز هم کیفیت کاری را رو به جلو ببریم و نتایج خوبی بگیریم که تا روز آخر مدعی قهرمانی بمانیم. باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد اگر قهرمان شویم اتفاق بزرگی برای مردم اصفهان خواهد بود.

مربی سپاهان در مورد اینکه این تیم در دو بازی 5 گل به ثمر رسانده، گفت: نتایجی که گرفتیم در دو بازی از 30 بازی بود. باید برای هر بازی و رقیبان‌مان ارزش قائل باشیم. باید به رقیبان‌مان احترام بگذاریم، آن‌ها را جدی بگیریم و رفتار قهرمانانه داشته باشیم. بازیکنان این مسأله را درک کرده‌اند و الان با احساس خیلی خوبی فوتبال بازی می‌کنند. از نظر تاکتیکی قدم‌های خیلی خوبی برداشته‌ایم. بعد از یکسال کار کردن تیم تولد جدیدی داشته و رنسانس جدیدی را تجربه می‌کند. روی این خط باید بمانیم و سعی کنیم همگام با بازی خوب، نتیجه بگیریم.

وی در مورد عملکرد خوب سجاد شهباززاده در فصل گذشته و شروع خوب او در فصل جدید عنوان کرد:‌ شهباززاده تجربه بزرگی از بازی در تیم‌های بزرگ دارد او می‌تواند با شرایط تیم‌ها به خوبی زندگی کند. از سرعت و هوش تاکتیکی بالایی برخوردار است ما هم به او کمک می‌کنیم. برنامه تیمی این است که از کیفیت سجاد و بقیه بازیکنان بتوانیم خوب استفاده کنیم.

مرزبان در مورد اینکه محرم نویدکیا انتقاداتی به شیوه برگزاری مسابقات داشت و آیا سپاهان انتقادی در این مورد دارد، گفت: انتقادی نداریم. محرم هم انتقاد نداشت اما ما شب قبل از بازی نمی‌دانستیم در کدام زمین باید بازی کنیم. خودمان می‌دانستیم که هیأت فوتبال خوزستان و سازمان لیگ در تلاش برای مهیا کردن شرایط هستند. اعضای نفت مسجدسلیمان هم می‌دانستند در آن زمین نمی‌شود بازی کنیم. خودشان هم به این مسأله که چرا زمین قبل از بازی شخم زده شده و زیر کشت رفته اعتراض داشتند. به هر حال اشتباهی بوده که صورت گرفته، از فدراسیون، سازمان لیگ و هیأت فوتبال خوزستان تشکر می‌کنیم که کمک کردند تا این مشکل حل شود.

مربی سپاهان در مورد اعتراض افشین پیروانی به تغییر محل برگزاری این بازی اظهار داشت: مسجدسلیمان یک زمین بیشتر ندارد. این زمین زیر کشت برده شد و مربیان نفت مسجدسلیمان هم ناراضی بودند. این دیگر از دست ما خارج است. حتی در صورت موافقت نفت مسجدسلیمان می‌توانستیم در آن زمین هم بازی کنیم.

وی افزود: وقتی مسئولان نفت مسجدسلیمان بر این باور بودند که آنجا نمی‌توان بازی کرد این مسأله ما را تبرئه می‌کند. ما هم در فصل گذشته در زمین‌های خیلی بدی بازی کردیم و حتی امتیاز هم دادیم اما اعتراضی نکردیم. این شرایطی است که فوتبال ایران از لحاظ مشکلات ساختاری دارد و متأسفانه هنوز حل نشده است.

مرزبان در مورد اینکه آیا از عملکرد دروازه‌بان اتریشی راضی هستند عنوان کرد: او فوق‌العاده خوب کار می‌کند و احساس انسانی بزرگی دارد. ما بازیکنان با تجربه‌ای داریم که جزو روشنفکران فوتبال ایران هستند. خیلی زود توانستند این حس را به کریستوفر کنت بدهند که به خانه جدید آمده  با محبتی که به او و خانواده‌اش کرده‌اند، همسرش از شرایطی که در ایران و اصفهان وجود دارد راضی بود و احساس خیلی خوبی داشت.  این مسأله به کریس کمک می‌کند و برای همین کیفیت خوبی را نشان می‌دهد.

مربی سپاهان  در مورد اینکه چه تیم‌های دیگری امسال مدعی قهرمانی هستند گفت: همیشه تعدادی از مدعیان از پس کوچه‌ها می‌آیند که کسی انتظارش را ندارد. روی کاغذ اگر بگوییم استقلال، پرسپولیس، گل‌گهر و حتی فولاد می‌توانند مدعی سرسختی برای قهرمانی باشند. این خیلی خوب است که تیم‌های زیادی در نبرد قهرمانی بمانند و فوتبال را جذاب می‌کند. امیدواریم این مسأله تا روز آخر ادامه داشته باشد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × چهار =