صفحه اصلی » سیاسی » تشکیل و اداره حکومت الهی نیاز به تحمل سختی‌ها و مقابله با دشمنان دارد

امام جمعه اصفهان:

تشکیل و اداره حکومت الهی نیاز به تحمل سختی‌ها و مقابله با دشمنان دارد

امام جمعه اصفهان گفت: مصائب آبان همچون شهادت دانشجویان و تشییع بیش از ۳۷۰ شهید در شهر اصفهان با اینکه مساله‌ای تلخ است ولی اثرات و ثمرات آن، هم برای خودشان و هم برای افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند شیرین است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در جلسه هماهنگی بزرگداشت 13 آبان و 25 آبان در اصفهان با اشاره به مناسبت‌های پیش رو اظهار داشت: آبان ماه ماهی پر از مصائب مختلف است اما مصائبی است که میوه شیرین داده است.

وی بیان کرد: روز اول آبان روز شهادت حاج آقا مصطفی خمینی(ره) است، بعد از آن هشتم آبان شهادت آن نوجوان 13 ساله و 13  آبان عده‌ای از عزیزان‌مان در دانشگاه به شهادت رسیدند و 25 آبان نیز سالروز تشییع با شکوه بیش از 370 شهید در اصفهان است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه ارزش‌های دو نوع حکومت انبیا و طاغوت با یکدیگر متفاوت است، تصریح کرد: در حکومت انبیا انسانیت، وحدت، مهربانی، محبت و رشد انسان وجود دارد و به خود انسان‌ها قیمت داده می‌شود اما در حکومت‌های طاغوتی انسان‌هایی که مال و قدرت بیشتر دارند، ارزشمندند.

وی تشکیل جمهوری اسلامی را در راستا و ادامه حکومت انبیا دانست و افزود: تشکیل و اداره حکومت الهی نیاز به تحمل سختی‌ها و مقابله با دشمنان دارد و ماندن بر اعتقادات و تحمل این دشواری‌ها ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: در راه اسلام و نابودی حکومت طاغوت و تشکیل حکومت اسلامی مصائبی همچون شهادت دانشجویان و جوانان و نوجوانان عزیز این دیار با اینکه مسئله‌ای تلخ است ولی اثرات و ثمرات آن، هم برای خودشان و هم برای افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند، شیرین است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: قرآن به مبارزین و مجاهدین می‌گوید همان‌طور که شما سختی می‌کشید در مقابل شما هم این سختی‌ها را می‌کشند اما فرق این است که شما عوض دارید و آنها ندارند.

آیت الله طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: خروج آمریکا بعد از خروج شاه از کشور که در 13 آبان انجام شد به گفته ‌امام(ره) انقلاب دوم بود زیرا در غیر این صورت آمریکا مثل عراق هر روز در امورات کشور دخالت می‌کرد و این مسئله با حکومت اسلامی در تضاد بود.

وی به 25 آبان و تشییع تعداد زیادی از شهدای اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: این روز به حق روز حماسه و ایثار اصفهان نامیده شده و این واقعه نیز همانگونه که واقعه‌ای تلخ بود اما در عین حال میوه آن شیرین بود.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: ما در زمانی قرار داریم که مقدمات ظهور حضرت مهدی(عج) را پیش می‌بریم و اگر با این نیت پیش برویم و بمیریم شهید در راه امام زمان(عج) خواهیم بود.

وی با تأکید بر انتقال دستاورد‌ها و روحیه انقلاب به نسل جدید گفت: قدم‌های خوبی برای انقلاب برداشته شده است که باید این دستاوردها و روحیات انقلابی را به نسل جدید انتقال دهیم.

آیت الله طباطبایی‌نژاد خطاب به مسئولان خاطرنشان کرد: شاید خدا ما را مثل زمان پیامبران امتحان نکند اما باید به آقایانی که بر سر کار هستند بگوییم، همیشه خدا را در نظر بگیرید و در بیت‌المال نیفتید و تا آخرین نفس به وظیفه خود عمل کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − سه =