صفحه اصلی » اجتماعی » کشف ۸۰ تن چوب و زغال در استان اصفهان

در شش ماهه نخست امسال صورت گرفت؛

کشف ۸۰ تن چوب و زغال در استان اصفهان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: در ۶ ماه نخست امسال حدود ۸۰ تن چوب و ۴ تن زغال در استان کشف شده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ علیرضا طاهری فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: اکثر کشفیات چوب استان در سه شهرستان خمینی شهر، فلاورجان و نجف آباد است و بیشتر چوب‌های کشف شده، از نوع بلوط جنگلی بوده است که از مبداء استان های چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر‌‌‌احمد به استان، قاچاق شده است.

وی با اشاره به کشف ۸۰ تن چوب و ۴ تن زغال در ۶ ماهه نخست امسال در استان، افزود: چوب های قاچاق شده صرفا برای تولید زغال، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان در خصوص میزان ارزش چوب های کشف شده، گفت: میزان ارزش بازاری چوب و زغال کشف شده، حدود ۸ میلیارد تومان برآورد می شود ولی باید در نظر داشت که ارزش زیست محیطی درختان قطع شده، بسیار فراتر است.

طاهری افزود: با توجه به بررسی های میدانی و گزارشات واصله از سایر استان‌هایی که مبداء اصلی و رویشگاه این درختان است و با نظر به اینکه در دوسال اخیر میزان برخورد با این جرایم بسیار رشد داشته و احکام قضایی بسیار سنگینی صادر شده است، خوشبختانه آمار ما میزان قطع درختان را رو به کاهش نشان می‌دهد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان در خصوص میزان جریمه قاچاق چوب گفت: در حال حاضر به ازای هر کیلوگرم چوب بلوط مبلغ ۸۰ هزار تومان، هر کیلوگرم زغال بلوط مبلغ ۲۴۰هزار تومان، همچنین هر کیلوگرم چوب درخت تاغ مبلغ ۴۰هزار تومان و هر کیلوگرم زغال درخت تاغ مبلغ ۱۲۰هزار تومان خسارت، برای پرداخت جریمه محاسبه می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده + 3 =