صفحه اصلی » ورزشی » نبود قاسم حدادی‌فر در بازی مشهود بود/ چرا ذوب آهن در امتیاز گیری موفق نبود؟

نبود قاسم حدادی‌فر در بازی مشهود بود/ چرا ذوب آهن در امتیاز گیری موفق نبود؟

حسن شفیعی مربی فوتبال در مورد بازی ذوب آهن و استقلال توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۰۷ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۴

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: استقلال تهران طرفداران بی شماری در سطح کشور دارد و اگر این بازی با تماشاچی برگذار می شد ورزشگاه مملو از تماشاچی های استقلال و ذوب آهن می بود ولی نبود تماشاچی از زیبایی این بازی فوتبال کاسته بود.

مربی فوتبال عنوان کرد: مدتی است فوتبال در پشت درهای بسته انجام می شود و این موضوع ضرر زیادی را به فوتبال زده و همچنین این موضوع سبب می شود از تکنیک و تاکتیک بازیکنان کاسته شود، امیدواریم هرچه سریع تر بتوان وارد ورزشگاه ها شد تا فوتبال نیز زیباتر شود.

شفیعی بیان کرد: ورودی و خروجی زیاد بازیکنان، عوض شدن کادر تیم و تعداد زیادی کارشناس و دست اندر کار، تعویض سرمربی ها و همچنین تعویض مدیریت در ذوب آهن  دیگر عادی شده است و مانند نبود آب زاینده رود در اصفهان باید به آن عادت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تیم ذوب‌آهن با سه امتیاز خوب به اصفهان برگشت، افزود: تارتار در مصاحبه قبل از بازی، این بازی را یک محک بزرگ برای خود دانست و همچنین هر دو مربی در نشست قبل از بازی، این بازی را سخت عنوان کردند.

حسن شفیعی اذعان کرد: ذوب آهن بایک سیستم چهار، چهار، یک، یک که مقابل صنعت نفت آبادان نیز انجام داده بود با تغییرات کوچکی در مقابل استقلال بازی کرد حدود ١٠دقیقه اول بازی خیلی خوب بازی کرد و موقعیت گل نیز داشت ولی رفته رفته استقلال به خودش آمد و به تیم ذوب‌آهن مسلط شد.

این مربی تصریح کرد: چون استقلال با یک سیستم سه دفاعه بازی می کرد ذوب آهن توانست از فضاهای کناره زمین استفاده کند و به دروازه حریف نزدیک شود و موقعیت گل پیدا کند که حسینی دروازه بان تیم استقلال توانست دروازه را بسته نگهدارد و همین موضوع باعث یک تعویض اجباری نیز شد.

شفیعی با بیان اینکه ذوب آهن با سیستمی که داشت دو مهاجمش در عمق یکدیگر بودند و یکی از مهاجمان بعنوان مهاجم کاذب در حال بازی بود، افزود: به نظر من نبود قاسم حدادی‌فر در بازی مشهود بود چرا که این بازیکن مدیریت خوبی در تیم داشت و باشگاه در این مورد تصمیم خوبی نگرفت.

وی توضیح داد: تا دقایق پایانی نیمه اول استقلال خیلی خوب بازی را در دست داشت اینگونه که از خط دفاعی بازی را شروع می کرد برعکس ذوب آهن که برنامه ای برای شروع بازی در زمین خودش نداشت و اگرم داشت زمانی بود که مهاجمین استقلال در زمین نبودند.

حسن شفیعی گفت: در دقیقه ٢٧ یک توپ از سمت راست استقلال به دروازه ذوب آهن که حدود ٧ الی ٨ بازیکن ذوب آهن نیز در ١٨ قدم بودند توسط مدافع خارجی تیم که به راحتی چرخید و هیچ یک از مدافعین ذوب آهن نزدیک او نشدند و به اشتباه جایگاه بد فرعباسی تبدیل به گل شد.

مربی فوتبال اظهار کرد: تیم ذوب آهن بعد از دریافت گل اقدام به پرس کرد و توانست از کناره ها حرکت کند ولی نتوانست به نتیجه برسد و باهمین روال نیمه اول پایان یافت و در نیمه دوم که نیمه مربیان است با انجام تعویض هایی بازی شروع شد.

شفیعی عنوان کرد: ذوب آهن بازی رونده ای را آغاز و از عرض زمین بیشتر استفاده می کرد و تا یک سوم تیم استقلال را به عقب نشینی وادار می کرد و در یک سوم تیم استقلال توپ را از دست می داد کوین یامگا باتجربه وآماده در آن قسمت آماده برای ضد حمله بود و بازیکنان استقلال درصدد بودند توپ را به او برسانند.

وی بیان کرد: تیم استقلال در نیمه دوم سعی داشت حفظ توپ کند و از غافله تیم های خوب دیگر عقب نیوفتد بنابراین حفظ سه امتیاز برای استقلال مهم بود ذوب آهن در نیمه دوم توپ وزمین را در مالکیت خود می گرفت و خوب جابجا می شد، تعویض های خوبی نیز انجام شد ولی سن بالای خالقی فر به او اجازه تبدیل کردن توپ به گل را نمی دادو این مشکلات در فاز هجومی ذوب آهن نمایان بود.

حسن شفیعی اذعان کرد: استقلال بیشتر در خط دفاع می ایستاد و پوشش های خوبی نیز داشت و توپ را به ذوب آهن می سپارد و هنگامی که دید نمی تواند با ٣ دفاع کناره های زمین را ببندد تعویض هایی انجام داد و با اضافه کردن فاز دفاعش، حمله را برای ذوب آهن بست.

این مربی خاطرنشان کرد: مهدی پور هافبک میانی استقلال وسط زمین میدان داری می کرد و سعی بر حفظ توپ داشت در دقایق پایانی نیمه دوم، چندین بار مالکیت توپ از ذوب آهن گرفته و حملات شدیدی به ذوب آهن می شد.

وی ادامه داد: ناهماهنگی در خط دفاع موجب شد گل دوم را باز در حالی که ذوب آهن سرپا حمله بود با توپ گیری از بازیکنان ذوب آهن توپ را به بازیکن مهاجم خود بسپارند تا روی یک بهم ریختگی مدافعان ذوب آهن با یک ضد حمله گل دوم را وارد دروازه ذوب آهن کند.

وی با بیان اینکه جهانی را باید وینگر سمت راست می گذاشتند تا پا به توپ بزند و به دروازه استقلال و نزدیک شود، افزود: درست است که توپ در مالکیت ذوب آهن بود ولی باید طوری در بازی جابجا شد و پاس داد که تیم مقابل محو شود و نفرات را پشت سر گذاشت تا به گل برسند و ذوب آهن هنوز راه به گل رسیدن را باید تمرین کند.

حسن شفیعی خاطرنشان کرد: مالکیت ومیدان داری باید همراه با گل زدن باشد در فوتبال اگر نتوانیم گل بزنید تیم مجازات می‌شود ذوب آهن دو بازی سخت دیگر یکی در تهران یکی هم دربی دارد.

مربی فوتبال گفت: همچنین مسعود ابراهیم زاده و جهانی هر دو یک سبک بازی می کنند و بهتر است جایشان عوض شود این دو بازیکن چپ پا خط رو هستند که اگر جهانی را وینگر راست بگذارند از سمت راست از دور زدن واز سمت چپ به داخل زدن شاید بهتر بشود استفاده کرد آرزوی موفقیت برای هفته دیگر برای ذوب آهن دارم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

16 − سیزده =