صفحه اصلی » اقتصادی » روزانه بیش از ۵۰۰۰ تن انواع نهاده‌های دامی در استان اصفهان مصرف می‌شود

روزانه بیش از ۵۰۰۰ تن انواع نهاده‌های دامی در استان اصفهان مصرف می‌شود

معاون بهبود تولیدات دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: روزانه بالغ بر ۵ هزار تن انواع نهاده‌های دامی وارداتی در استان اصفهان مصرف می‌شود و ممکن است در بین آنها میزان محدودی فاقد کیفیت لازم باشند که قابل مرجوع شدن هستند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین ایراندوست در جمع اصحاب رسانه با اشاره به وضعیت نهاده‌های دامی در استان، اظهار داشت: روزانه بالغ بر 5 هزار تن انواع نهاده‌ها شامل جو، ذرت، کنجاله سویا را در استان اصفهان مصرف می‌شود و تمامی نهاده‌ها وارداتی هستند.

وی افزود: روزانه بیش از 150 تا 200 کامیون حامل نهاده‌های دامی از بندر امام به اصفهان ارسال می‌شود و ممکن است در بین آنها تعداد محدودی از این بار کیفیت لازم را نداشته باشند.

معاون بهبود تولیدات دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با بیان اینکه به دامداران گفته شده در صورت دریافت و رویت نهاده‌های نامناسب به سرعت با شبکه‌های دامپزشکی تماس بگیرند، گفت: آنها در محل حضور پیدا می‌کنند و اگر کیفیت نهاده‌ها مناسب نبود یا سریعا مرجوع  یا اگر از کیفیت پایین برخوردار بود معدوم می‌کنند.

وی ادامه داد: فرستنده نهاده‌های دامی موظف و مکلف به جبران نهاده‌های نامناسب است و نباید مصرف شود چون در صورت استفاده  از این نهاده‌ها، سلامت دام به خطر خواهد افتاد.

ایراندوست تصریح کرد: ناظران در بندر امام روی نهاده‌ها نظارت می‌کنند ولی ممکن است به طور معدود در حاشیه دیواره انبار مقداری نهاده‌ها کپک زده باشد که از چشم ناظران به دور مانده باشد و به دست دامدار برسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده − شش =